Поліомієліт, «ковідні» ліжка та відремонтовані дороги – головне на брифінгу Рівненської ОДА 18 жовтня
опубліковано 18 жовтня 2021 року о 17:23

Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін і директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення ОДА Олег Вівсянник відповіли на актуальні питання життєдіяльності Рівненщини та протидії COVID-19.


Модерував брифінг директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА Олександр Поліщук.


 • В області збільшується рівень захворюваності на COVID-19 та зростає заповненість ліжкового фонду, який передбачений для надання медичної допомоги хворим. Департамент цивільного захисту та охорони здоров’я населення ОДА постійно працює над організацією маршруту пацієнта та збільшенням кількості лікувально-профілактичних закладів та ліжок для забезпечення надання належної медичної допомоги.
 • Завантаженість ліжкового фонду хворими на COVID-19 на рівні 65%: зокрема – Рівненська обласна клінічна лікарня ім. Юрія Семенюка – 85%, Рівненська центральна міська лікарня – 19,89%, Дубенська міська лікарня – 42%, Вараська багатопрофільна лікарня – 60%, Острозька багатопрофільна лікарня – 28%. Загальна кількість ліжок, підключених до кисню – 93,1%.
 • Кількість вакцинованих серед вікових груп населення: найбільше вакцинуються особи віком від 20 до 39 років (понад 25%) та віком від 40 до 49 років (понад 23%).
 • На сьогодні в області наявні такі вакцини: AstraZeneca – понад 122 тис. доз, Pfizer (Comirnaty) – 27 тис. доз та CoronaVac – 63 тис. доз. Департаментом цивільного захисту та охорони здоров’я населення ОДА постійно здійснюється моніторинг наявності вакцин. Також в режимі онлайн, проводиться моніторинг Центром громадського здоров’я та МОЗ України. Відповідно до цього та враховуючи наявність залишків забезпечуються щотижневі поставки вакцини.
 • В області є достатня кількість вакцин та працює достатня кількість мобільних бригад, пунктів щеплень та центрів вакцинації. Тобто є усі ресурси для ефективного запобігання поширенню коронавірусної хвороби. Прохання до громадян вберегти себе від захворювання, а також забезпечити зниження рівня захворюваності і запобігти поширенню епідемії на Рівненщині.
 • Відсоток захворілих на COVID-19 людей, серед тих, хто вакцинований першою дозою складає 4,9%, а захворілих серед вакцинованих осіб двома дозами – менше 2%. Не зареєстровано жодного летального випадку серед вакцинованих та захворілих на COVID-19 людей.
 • Забезпечення лікувально-профілактичних закладів засобами індивідуального захисту та антисептиками здійснюється через централізовані закупівлі та поставки від МОЗ України. Засоби індивідуального захисту надходять також як гуманітарна допомога від благодійників, благодійних організацій. Крім того, здійснюються закупівлі за рахунок коштів обласної програми із запобігання поширенню, діагностики та лікування на території Рівненської області COVID-19. Також засоби індивідуального захисту та антисептики закуповуються лікувально-профілактичними закладами за кошти, які вони отримують шляхом контрактування з НСЗУ. В області постійно здійснюється контроль за забезпеченням засобами індивідуального захисту. Обсяг забезпечення складає близько 3 місяців. У разі зменшення такого резерву, здійснюється розподіл з бази спецмедпостачання або проводяться чергові закупівлі за кошти програми.
 • У зв’язку із загостренням захворюваності на COVID-19 згідно із рішенням Державної комісії з питань ТЕБ і НС навчальні заклади можуть працювати у звичайному режимі за умови, якщо щонайменше 80% працівників закладу отримали хоча б одне щеплення від коронавірусу. Станом на сьогодні, через недостатній відсоток щеплення персоналу закладів освіти, на дистанційній формі навчаються 114 закладів загальної та середньої освіти. Тому головам ТГ та керівникам закладів освіти слід надалі працювати напрямку інформаційно-роз’яснювальної роботи та забезпечення якісного освітнього процесу. Середня кількість вакцинованих працівників в закладах освіти в усіх рівнів складає 78%.
 • На цей час на COVID-19 хворіє 268 учнів та 124 працівники. Є два ефективних шляхи запобігання поширенню короновірусної хвороби – вакцинація та дотримання карантинних обмежень.
 • Департаментом освіти і науки ОДА розроблено та забезпечено наповнення інтерактивної панелі – дашборда. Так,  скориставшись таблицею кожен охочий може ознайомитися з даними та розуміти, як працюють навчальні заклади області та який відсоток вакцинованих працівників вони мають.
 • Осінні канікули відсьогодні розпочалися у 95 закладах загальної середньої освіти (17% ЗНЗ області). Заклади освіти мають право самостійно затверджувати структуру навчального року, залежно від умов, педагогічними радами приймаються відповідні рішення.
 • До президентської програми «Велике будівництво» включена 41 ділянка доріг загального користування місцевого значення та доріг комунальної власності, а також 12 об’єктів соціальної інфраструктури. У 2021 році заплановано проведення реконструкції/капітального/поточного середнього ремонту 21 автомобільної дороги загального користування місцевого значення та 20 вулиць і доріг комунальної власності, загальною протяжністю понад 74 км. На сьогодні завершено ремонтні роботи на 21-й ділянці автомобільних доріг загального користування місцевого значення та вулиць і доріг комунальної власності, загальною протяжністю майже 32 км.
 • Також у цьому році до програми «Велике будівництво» включено 12 об’єктів: 2 школи (с.Цепцевичі Сарненського району та с.Борбин Дубенського району); 3 дитячі садочки (м.Рівне, с.Горбаків, смт Мізоч Рівненського району); 5 спортивних об’єктів (універсальна спортивна зала та стадіон в м.Рівне, басейни в мм.Дубно, Костопіль, спортивна зала в м.Здолбунів); реконструкція Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки; будівництво пожежного депо в м. Рівному. Вже введено в експлуатацію – ДНЗ в с.Горбаків та пожежне депо у Рівному; завершено реконструкцію Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки. На 9 об’єктах тривають будівельні роботи.
 • Зважаючи на те, що в Рівненському районі зафіксовано факт спалаху поліомієліту, відповідно до рішення обласної комісії з питань ТЕБ та НС, в області організовано поетапну вакцинацію дитячого населення віком до 5 років. Під «нульовий» етап вакцинації підпадає 268 дітей. У вихідні дні було організовано роботу 6 мобільних бригад. Поліомієліт найчастіше вражає дитяче населення. Єдиний метод запобігання цій хворобі – вакцинація.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux