Як громадам розвиватися навіть під час війни? Де шукати ресурси, партнерів та інвестиції? І чому важливо мати власну стратегію розвитку? Ці питання обговорили учасники регіональної конференції «Місцевий економічний розвиток: курс від кризового реагування до сталого відновлення», яка відбулася у Рівному.
Захід організовано ПРООН в Україні спільно з Рівненською ОДА за підтримки уряду Швеції в межах проєкту EPSR – Empowered Partnership for Sustainable Recovery.
Участь у конференції взяли керівники РДА, громад, підприємці, представники громадського сектору та міжнародні експерти.
«Сильна громада – це не лише про дороги. Це про людей, бізнес і чітке бачення майбутнього. Рівненщина має оновлену Стратегію до 2027 року, що відповідає викликам часу. Бізнес демонструє стійкість – кількість ФОПів зросла на 22%, а область лідирує за динамікою доходів. Це означає: громади можуть розвиватися навіть в умовах війни. Є державні інструменти – пільги, кредити, гранти. Область підтримує підприємців через компенсацію ставок. Але цього мало. Громадам потрібні власні програми для бізнесу», - підкреслив заступник голови Рівненської ОДА Олександр Кохан.
Під час конференції оголошено про офіційний старт впровадження проєкту ПРООН «Посилене партнерство для сталого відновлення» (EPSR) на Рівненщині. Проєкт націлений на підтримку малого бізнесу, розвиток локальних ініціатив, підвищення інституційної спроможності громад та впровадження інклюзивного управління.
«Ми хочемо, щоб громади не просто відновлювались, а ставали сильнішими. EPSR - це інструмент, який допоможе розвивати підприємництво, залучати інвестиції й будувати сталі партнерства на місцях», - зазначив керівник програми регіонального розвитку ПРООН в Україні Мустафа Саїт-Аметов.