Вони працюватимуть для покращення комунікації та систематизації послуг. Відтак, комісії розглядатимуть юридичні, інвестиційні та соціально-економічні питання. Таке рішення прийняли за результатами другого засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Рівненській ОДА.
Нагадаємо, до складу Ради входять 22 члени, половина з них – переселенці, а також представники благодійних і громадських організацій, Нацсоцслужби області та профільні представники від ОДА.
«За цей короткий проміжок часу ми вже бачимо перші результати роботи Ради ВПО. Процес комунікації з переміщеними особами став значно активніший. Це і є нашим ключовим завданням - створити комфортні і достойні умови для інтеграції таких людей, адже в області проживає більше 50 тисяч ВПО», - зазначила заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська.
Окремо також обговорили питання щодо покращення комунікації з переміщеними особами, способи інформування про існуючі державні послуги та міжнародні програми, психосоціальну підтримку та актуальні зміни до законодавства, які стосуються ВПО.
Як зауважила голова Ради Олеся Бабушкіна, головними проблемами внутрішньо переміщених осіб залишається житло та покращення умов проживання в МКП, а також доступ до соціальних послуг.
Нагадаємо, 15 вересня при Рівненській ОДА створили Раду з питань ВПО та провели її перше засідання. Тоді ж головою новоствореного органу обрали Олесю Бабушкіну - переселенку з Донеччини.