• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
На Рівненщині провели тренінг для підтримки адаптації ветеранів до мирного життя
опубліковано 23 квітня 2025 року о 17:13

Адаптація ветеранів до цивільного життя. Тренінг на таку тему провели для роботавців, бізнесу, психологів та громадських організацій Рівненщини. Організатори – Управління з питань ветеранської політики Рівненської ОДА  спільно із Західним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці.

До слова, більше половини майбутніх ветеранів – 52,6 % вважають психоемоційну нестабільність серйозним викликом після повернення зі служби. Такі результати показало опитування, проведене Український ветеранський фонд Мінветеранів.

Головним завданням тренінгу стало не лише обговорення викликів, з якими стикаються ветерани після служби, а й пошук дієвих рішень, які сприятимуть успішному поверненню до професійної та соціальної активності. Особлива увага – психологічній реабілітації, налагодження комунікації між ветеранами та державними інституціями, подолання наслідків війни у сфері зайнятості та побудови безпечного середовища в громадах.

Заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська привітала присутніх там психологів з професійним святом та зазначила:

«Цей тренінг надзвичайно важливий. Адже психосоціальна підтримка потрібна кожному з нас, і держава взяла цей напрямок під свою опіку. Рівненщина є одним із лідерів у цій сфері. Водночас ми вдячні міжнародним фондам за фінансову підтримку проєктів із ментального здоров’я».

До слова, з початку року понад 130 психологів відкрили ФОПи та надають фахову допомогу як ветеранам, так і їхнім родинам. Послуги для людей – безкоштовні, адже оплачуються за державний кошт.

Також Людмила Шатковська додала, що в області вже успішно функціонує 30 центрів життєстійкості. Ще один – Біловодської громади Луганської області – невдовзі буде офіційно відкрито у Рівному. 

Фахівці Міжнародної асоціації психологів представили практичні інструменти адаптації та методи підтримки ветеранів, а також підходи до побудови діалогу з роботодавцями та державними інституціями.

До слова, у закладах освіти Рівненської області працює 1001 фахівець психологічної служби.

Тренінг на тему: «Адаптація ветеранів до цивільного життя. Комунікація ветеранів з владою, бізнесом та реалізація права на працю» Тренінг на тему: «Адаптація ветеранів до цивільного життя. Комунікація ветеранів з владою, бізнесом та реалізація права на працю» Тренінг на тему: «Адаптація ветеранів до цивільного життя. Комунікація ветеранів з владою, бізнесом та реалізація права на працю» Заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux