На Рівненщині для науковців представили можливості Національного фонду досліджень

опубліковано 27 червня 2025 року о 14:57

Впродовж двох днів на Рівненщині тривав тренінг для науковців з усієї України. Понад 140 вчених, дослідників, інноваторів, представників закладів освіти ознайомилися із можливостями Національного фонду досліджень України. 

Привітав учасників тренінгу заступник голови Рівненської ОДА Олександр Кохан.


«Українські дослідники здатні пропонувати рішення, які посилюють безпеку, розвивають економіку та медицину. Саме такі ідеї потребують підтримки, і Національний фонд досліджень України є тим інструментом, який допомагає перетворювати ідеї у практичні проєкти. Переконаний, що наука та інновації мають активніше інтегруватися у розвиток Рівненщини», – зазначив Олександр Кохан.

Під час тренінгу учасники заходу детально ознайомилися з інструментами фінансування наукових досліджень, можливостями участі у грантових програмах, а також практичними аспектами підготовки проєктних заявок. Зокрема, науковцям представили програму ЄС «Горизонт Європа», можливості участі українських учених у конкурсах ERC, MSCA, WIDERA та інших кластерах Програми, зокрема у сферах здоров’я, екології, цифровізації.

Учасники могли отримати відповіді на практичні запитання та отримати індивідуальні консультації.


Довідка

Національний фонд досліджень України є державною бюджетною установою, створеною  у 2018 році відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Основні завданням Фонду – організація та проведення відкритого конкурсного відбору проєктів, подальше організаційне і фінансове забезпечення проєктів. Видами грантової підтримки, яка надається Національним фондом досліджень України, є: індивідуальні, колективні та інституційні гранти.

Наразі триває прийом заявок на декілька конкурсних програм, у тому числі проєкти зі зміцнення обороноздатності.

Заступник голови Рівненської ОДА Олександр Кохан під час зустрічі Тренінг для науковців з усієї України,  що проходить у сучасній конференц-залі. У залі зібралися десятки учасників — переважно освітяни, науковці та представники установ. Вони уважно слухають спікерів, один із яких виступає дистанційно через відеозв’язок, зображення транслюється на великому екрані.

Перед екраном стоять троє модераторів — чоловік і дві жінки, які ведуть захід. У приміщенні працюють відеокамери, що фіксують подію. Усі учасники сидять рядами, атмосфера ділова та зосереджена.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux