На Рівненщині триває пілотний проєкт із впровадження smart-спеціалізації
опубліковано 10 лютого 2021 року о 16:35

Лісові ресурси, географічне розташування, експортно-орієнтовані компанії, великий попит на деревину. Ці сильні сторони Рівненщини дозволяють впроваджувати smart-спеціалізацію у сфері деревообробки та меблевої промисловості.

У 2020 році Європейський фонд освіти провів аналіз впливу навичок на пріоритетну сферу старт-спеціалізації «Деревообробка та виготовлення меблів» у Рівненській області. Основою для аналізу була багатостороння оцінка стану економічного, інноваційного та наукового потенціалу краю, а також даних, що стосуються освітнього сектору та результатів інтерв’ю.

Питання синергії науки, влади та бізнесу обговорили під час дводенної зустрічі представників Європейського Фонду Освіти із фахівцями краю.

До відома, smart-спеціалізація – це підхід Європейської комісії до визначення пріоритетів інноваційного розвитку територій. Сильні сторони секторів деревообробки та виробництва меблів у Рівненській області визначили представники Європейського Фонду Освіти.

«У Стратегії розвитку області застосовано новітній підхід smart-спеціалізації, одним із критеріїв якої є зростання експортного потенціалу. Серед пріоритетних сфер смарт-спеціалізації області є деревообробна та меблева промисловість. Також Рівненщину і Харківщину обрано як пілотні області, які вивчали підходи смарт-спеціалізації з прив’язкою до професійно-технічної освіти, аби підготувати ринок праці під потреби потенційних інвесторів», - відзначив заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг.

Як повідомив один із спікерів зустрічі, директор агенції регіонального розвитку Олександр Процюк, процес формування старт-спеціалізації  у Рівненській області було започатковано в рамках розробки Стратегії регіонального розвитку на період до 2027 року.

«Область почала активно працювали над пошуком галузей та секторів, які могли б бути інноваційними. На сьогоднішній день Рівненщина багата не лише природними ресурсами, а й людськими і екологічними. Це дозволяє формувати smart-cпеціалізації на основі меблевої та деревообробної промисловостей. А саме, не лише виготовляти меблі, а й застосовувати провідні технології дизайну та моделювання, аби наша продукція мала змогу бути присутньою на європейських та світових ринках».

Фахівці обмінялися експертними думками щодо задоволення поточних та майбутніх потреб у секторі деревообробки та виробництва меблів, розвитку загально-професійних навичок, визначенні пріоритетних потреб у розвитку попиту у кваліфікаціях, аналізу партнерських відносин, переходу від навчання до роботи, аспекти працевлаштування тощо.

«На Рівненщині  створюють  деревообробно-меблевий кластер. Тому, аби наша область була інвестиційно-привабливою система професійно-технічної освіти має бути на крок попереду. Зокрема, ми маємо модернізувати наше технологічне обладнання, навчальні плани та програми, оновити навики майбутніх фахівців. Адже для Рівненщини деревообробка – реальний сектор економіки, який допоможе розвивати регіон», - наголошує начальник обласного управління освіти Петро Коржевський.

За його словами, професійна освіта Рівненщини готується до того, аби якість робітників, які працюватимуть в такому реальному секторі економіці відповідала усім вимогам європейських стандартів. Втілити це допоможуть кращі практики Європейського фонду освіти та об'єднанні зусилля фахівців.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux