На Рівненщині розробляють новий туристичний маршрут - «Міста Погориння»
опубліковано 21 липня 2021 року о 17:10

На Рівненщині розпочався проєкт «Міста Погориння». У його рамках буде створено унікальний регіональний туристичний маршрут давніми городищами. У межах проєкту Гощанська ТГ разом із партнерами ГО «Клуб історичної реконструкції «Оствиця», управлінням культури та туризму Рівненської ОДА та у співпраці з чотирма громадами області (Зорянська ТГ, Шпанівська ТГ, Здовбицька ТГ, Варковецька ТГ) створять п’ять нових туристичних маршрутів пам’ятками археології «Міста Погориння».

Маршрут об’єднає сім давніх поселень. Початок кожного шляху розпочинається на Басівкутському городищі (м.Рівне), а завершується на Гощанському, Новожуківському, Білівському, Хотинському, Кунинському та Варковицькому городищах. Для промоції цих маршрутів, зокрема, створять зручний двомовний сайт, паперові путівники, відео.

Грант на проєкт «Міста Погориння» Гощанська селищна рада отримала цього року у межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму. Проєкт має на меті збереження культурної спадщини та розвитку локального туризму на Рівненщині.

«Рівненська область має унікальну історію та культурну спадщину, про яку мало знають не лише туристи, а й місцеві жителі. «Погоринські міста» - саме так неодноразово згадуються в літописах землі над річкою Горинь як окреме територіальне утворення часів Давньої Русі. Багато городищ на Рівненщині збереглися до нашого часу у вигляді величезних високих пагорбів різної величини, з яких відкриваються гарні краєвиди. Більшість із них мають статус пам’ятки археології», - зазначає співорганізатор проєкту «Міста Погориння», засновник ГО «Клуб історичної реконструкції «Оствиця» Юрій Ойцюсь.

Попередньо у межах проєкту «Міста Погориння» планується провести у громадах круглі столи, щоб об’єднати краєзнавців, істориків, музейників, старожилів, активних мешканців для наповнення маршрутів цікавими локаціям та пам’ятками, об’єднати місцеву владу та підприємців, особливо тих, хто вже працює у сфері туризму, навколо спільного розвитку туристичного потенціалу регіону.

У Рівному 7-8 серпня 2021 року пройде професійне навчання для представників громад від Асоціації індустрії гостинності України та буде розпочато створення туристичного кластера, щоб надалі разом створювати нові культурно-туристичні продукти, популяризувати маршрути, розвивати інфраструктуру, збільшувати кількість туристів та відкривати свої регіональні цікаві локації для всієї України.

Офіційна сторінка проєкту: https://www.facebook.com/MistaPohorynnya
               

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux