Курси з домедичної допомоги стартували на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ
опубліковано 19 січня 2024 року о 11:38

Від учора на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочалися заняття вже другої групи .з надання домедичної допомоги. 

На початку року спільно з Центром готовності цивільних м. Рівне Благодійного фонду Сергія Притули заклад освіти презентував для населення новий освітній напрям з підвищення кваліфікації для отримання нових/додаткових компетентностей «Надання домедичної допомоги  постраждалим в умовах воєнного часу». 

І перші семеро слухачів 15 січня отримали посвідчення і сертифікати про право надавати домедичну допомогу.

«Це – пілотний  проект, – сказала заступник директора з методичної роботи Оксана Зигалова. – В програмі інтенсивного 40-годинного курсу слухачі опанували базові знання з правил надання домедичної допомоги при невідкладних станах, кровотечах, втраті свідомості. Також при болях у животі, травмах, опіках. Навчилися забезпечувати прохідність дихальних шляхів, проводити серцево-легеневу реанімацію, освоїли основи побутової токсикології та психологічні особливості  комунікації з особами, які постраждали від війни». 

Навчання включає практичне відпрацювання теоретичних знань на манекенах (навички надання серцево-легеневої реанімації та тампонування ран), учбовому дефібриляторі та турнікетах для зупинки кровотечі. Ці компетентності є ключовими і такими ж важливими, як і професійні, незалежно від сфери діяльності особи.

Більше 85% часу, виділеного на навчання, йде на відпрацювання практичних навичок. Такий інтенсив дозволяє слухачам у стислий термін у повній мірі оволодіти тими ключовими компетентностями, які можуть допомогти врятувати чиєсь життя. 

Для зареєстрованих безробітних цей п’ятиденний курс є безоплатним. Також на курси можуть записатися інші категорії громадян і вчитися за власні кошти (вартість курсу 1200 грн), або кошти роботодавців. 

Керівниця Центру готовності цивільних м. Рівне Благодійного фонду Сергія Притули Галина Чибуровська розповіла, що в Україні програма навчання населення домедичної допомоги почала працювати з початком повномасштабного вторгнення, а безпосередньо у Рівному – рік.  

«Користь від цього курсу неоціненна, адже наше суспільство  у своїй широкій масі не вміє надавати першу допомогу, – сказала вона. – За результатами досліджень Європейської ради реанімації, у світі кожних 40 секунд зупиняється чиєсь серце і лише 10% населення вміє робити серцево-легеневу реанімацію. Адже вчасне надання необхідної допомоги рятує життя потерпілому. Тому знання з домедичної допомоги наші співгромадяни мають засвоювати зі школи. Наприклад, у деяких європейських країнах у садочках дітей на іграшках вчать надавати найпростішу домедичну допомогу: перевертати людину у стабільне положення».

Наступна група слухачів підвищення кваліфікації для отримання нових/додаткових компетентностей з курсу «Надання домедичної допомоги  постраждалим в умовах воєнного часу» розпочинає заняття з лютого.

Фото з занять з надання домедичної допомоги Фото з занять з надання домедичної допомоги Фото з занять з надання домедичної допомоги Фото з занять з надання домедичної допомоги Фото з занять з надання домедичної допомоги
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux