Городоцька громада Рівненщини стала партнером прифронтової Юнаківської ТГ

Пресслужба Рівненської ОДА, опубліковано 19 грудня 2024 року о 10:15

Керівники обох територій підписали Меморандум про співробітництво в межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади». Документ передбачає підтримку Городоцькою громадою на Рівненщині Юнаківської ТГ на Сумщині. Підписання відбулося у Львові під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

«Попри війну, Городоцька громада активно розвивається, є можливість залучити інвестора. І це завдяки тому, що ми тилова громада. У прифронтовій зоні таких перспектив немає. Саме тому ми повинні об’єднуватися та допомогти тим, хто цього потребує. Попереднього ми із головою Юнаківської громади обговорили, що очікуємо від співпраці. Сподіваємося на успішну реалізацію у наступному році», - розповів голова Городоцької тергромади Сергій Поліщук.

Також він зазначив, що має намір приїхати до Сумської області, аби детальніше дізнатися проблеми та потреби громади-форпосту.

До складу Юнаківської громади на Сумщині входить 15 населених пунктів. Села тягнуться вздовж кордону з росією. До повномасштабної війни тут було близько 5 тис. населення. Нині, через постійні обстріли, залишилось вдесятеро менше людей.

«Наша громада знаходиться в 5-ти кілометровій зоні від агресора. Зараз нам дуже важко, але ми не здаємося, працюємо. Серед основного ми потребуємо відновлення будинків та оздоровлення наших діток. Також було обговорено придбання модульної сільської ради для нашої громади. Проте всі запити будемо вирішувати поступово. Сподіваємося на плідну працю», - зазначила голова Юнаківської громади Сумської області Олена Сіма.

Станом на сьогодні до проєкту «Пліч-о-пліч» долучилися понад 100 громад, з них три з Рівненщини. Підписано 51 меморандум про партнерство. Ще 114 громад-форпостів потребують підтримки партнерів. 

«У межах проєкту «Пліч-о-пліч. Згуртовані громади» представники нашої області допомагатимуть населеним пунктам Сумщини та Херсонщини, які поблизу лінії фронту. Три наші громади візьмуть під опіку 4 прифронтові ТГ. Ця згуртованість – наша сила і гарантія перемоги», - зазначив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.

Городоцька громада Рівненщини стала партнером профронтової  Юнаківської ТГ
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux