Герої першої перемоги у битві, що триває - Україна вшановує подвиг учасників Революції Гідності

опубліковано 19 лютого 2026 року о 16:24

Щорічно 20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні – Україна вшановує подвиг учасників Революції Гідності.

Саме в цей день у 2014 році в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх, а також інших 59 учасників протестів, які віддали життя за демократичні цінності та територіальну цілісність України, ми називаємо Небесною Сотнею.

20 лютого 2026 року минає 12 років від дня масових розстрілів Небесної Сотні на Майдані. Крім того, це 12 років від початку російської агресії. Адже саме тоді, коли на колишній вулиці Інститутській у Києві гинули беззбройні протестувальники, російська федерація розпочала воєнну агресію, анексувавши АР Крим, а згодом окупувавши частину Луганської та Донецької областей.

Герої Небесної Сотні стали першими, хто вийшов за межі можливого й засвідчив перед цілим світом стійкість і рішучість громадян України, їхню готовність покласти життя за загальнолюдські цінності.

 Для глибшого вивчення історії Революції, життєписів Героїв, пропонуємо для ознайомлення інформаційні матеріали Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.

Ілюстративне фото
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux