Голова Рівненської ОДА розповів про головні успіхи 2020-го року
опубліковано 17 лютого 2021 року о 13:37

Під час виїзного засідання колегії в Острозі голова ОДА Віталій Коваль розповів про головні досягнення і перемоги Рівненщини у 2020 році.

«Рівненщина – невелика область, але дуже амбіційна. Ми маємо високе четверте місце в авторитетному рейтингу «Regional Doing Business». Це означає, що ми змогли створити в регіоні сприятливі та рівні умови для бізнесу. Ми – 5-ті в урядовому моніторингу розвитку регіонів. Ми забезпечили приріст у більшості галузей промисловості, а зростання обсягів виробництва продукції аграрного сектору є одним із найвищих в Україні», - наголосив Віталій Коваль.

У 2020 році Рівненщина збільшила обсяг експорту. Зокрема, область має позитивне сальдо зовнішньої торгівлі - коефіцієнт покриття експортом імпорту становить 1,25. Питома вага експорту до країн ЄС є одним з найвищих показників серед регіонів – 83%.

«Важливо, щоб Рівненщина стала областю доданої вартості. Щоб ми експортували не просто сировину, а дійсно мали такі перемоги як у меблевій галузі. Адже 10% експорту за межі країни в області – меблі. Додана вартість – не просто ліс, спиляний у сирому вигляді, а - меблі, які мають у собі зарплату, енергоносії та сировину. Це успіх, який потрібно далі продовжувати», - зазначив Віталій Коваль.

Загалом, Рівненщині, не зважаючи на пандемію, вдалося стати самодостатнім фінансовим регіоном. Минулий рік область закінчила з профіцитом бюджету - плюс 65,5 млн на розвиток. Цього року теж хороший старт – збільшення доходів місцевих бюджетів усіх рівнів на 4,3 млн гривень.

Продовжується активна робота 2020-го року щодо детінізації різних сфер нашого життя. До прикладу, збільшенню акцизного збору, який залишається в бюджетах громад, стало виявлення 157 нелегальних АЗС. Більшість із них стали працювати «по-білому».

Окрім того, аудит виявив, що далеко не всю сільськогосподарську землю використовують легально. Тож уже надходження до скарбниць громад дало залучення в офіційний обіг 28 тисяч гектарів.

Також завдяки системній реалізації в регіоні ініційованих Президентом України державних програм вдалось мінімізувати негативні наслідки карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією, для суб’єктів малого і середнього підприємництва. Зокрема, показник виконання державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» на Рівненщині є одним із найкращих серед регіонів. Для суб’єктів малого та середнього підприємництва області було видано 360 кредитів на суму 740 млн грн, що, передусім, дозволило зберегти робочі місця.

Окрім того, у пріоритетах - покращення якості життя наших громадян. У рамках президентської програми «Велике будівництво» в області збудовано чи капітально модернізовано по 5 шкіл та садочків, а також 4 спортивних об’єкти.

Минулого року на Рівненщині прокладено чи відремонтовано понад 200 кілометрів автомобільних доріг національного й місцевого значення. Це більше, ніж загалом за чотири попередні роки.

«Усі досягнення вдалося зробити разом, завдяки спільним зусиллям і роботі усіх гілок влади та соціально-відповідального бізнесу. Попереду ще багато роботи. І як результат – нові перемоги», - підсумував голова ОДА.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux