Голокост. Цього не можна забути
опубліковано 28 січня 2020 року о 09:55

Реквієм-виставки, стенди, тематичні книжкові полиці діють в бібліотеках області до Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту.Впродовж тижня працюватиме виставка «Голокост. Цього не можна забути» в центральній міській бібліотеці Рівного. На тематичному стенді представлені книги Януша Корчака, Тетяни де Роне, Валентини Гобі, Бернгарда Келлермана, Марти Холл Келлі та інших авторів.

Нагадаємо, цьогоріч минає 75 років з дня звільнення одного з найбільших нацистських концтаборів Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.
На Рівненщині жертвами страшної трагедії стали 95 тисяч євреїв.


Із серпня 1941-го в області розпочалися масові розстріли, завершилися восени 1942-го. За даними істориків, в області функціонувало 21 ґетто, 6 таборів для цивільного населення, 17 таборів для радянських військовополонених та багато тюрем. Найбільші ґетто функціонували у Рівному, Дубно, Сарнах, Здолбунові, Корці, Костополі, Тучині.

Для області символом Голокосту є урочище Сосонки Рівненського району. Тут у листопаді 1941 року було знищено 17,5 тисяч євреїв.На фото – скорботний меморіал в урочищі Сосонки