Додаткова підтримка на дрова. Відповіді на актуальні запитання жителів Рівненщини
опубліковано 30 листопада 2023 року о 14:55

Пільговики і субсидіанти Рівненщини мають право на отримання додаткової підтримки на тверде паливо. Виплачувати її будуть до 30 квітня 2024 року. Нагадаємо, нещодавно Уряд збільшив розмір такої компенсації. Відтепер максимальна сума відшкодування на придбання дров та вугілля для однієї сім’ї становитиме 16 тис. грн на рік замість 6,9 тис. грн, які надавалися раніше.


Пропонуємо відповіді на найпоширеніші запитання жителів Рівненщини.  


Хто має право на отримання допомоги?

- Додаткова підтримка надається тим, хто є отримувачем пільги чи субсидії саме на тверде паливо (надається у випадку, коли для обігріву будинку використовується лише пічне опалення, а всі інші види -газ, електро, відсутні).


До мене надійшло смс від ПФУ, але я не встиг/ла подати заявку до 1 грудня. Мені буде допомога?

- Якщо не встигли подати, але Ви є отримувачем пільги чи субсидії саме на тверде паливо (надається у випадку, коли для обігріву будинку використовується лише пічне опалення, а всі інші види -газ, електро, відсутні), то додаткову підтримку буде визначено без Вашого звернення та виплачено з держбюджету, як це передбачено постановою уряду.


Хто обчислює розмір компенсації на тверде паливо? Підкажіть куди звернутися.

- Заяви про  надання  субсидії чи пільги за формою передбаченою постановами Кабміну № 848 від 21.10.1995 та №373 від 17.04.2019 з необхідними документами та/або відомостями приймаються органами Пенсійного фонду України (сервісними центрами), у тому числі у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через веб-портал електронних послуг ПФУ, мобільний додаток ПФУ, засобами Порталу Дія).

- Заява про надання пільги чи субсидії може бути подана також до ЦНАПУ або  уповноваженим посадовим особам виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади за місцем проживання осіб.


Розмір житлової субсидії чи пільги розраховує Пенсійний фонд?

- Розмір додаткової підтримки на придбання твердого палива за експериментальним проектом розраховує також Пенсійний фонд тим особам, які отримують субсидію чи пільгу на тверде пічне паливо. Для отримання пільги та субсидії на придбання твердого палива  заява подається щороку.


Я багатодітна малозабезпечена я маю право на таку допомогу?

- Право на пільгу чи субсидію багатодітним сім’ям визначається з урахуванням доходів сім’ї. Для визначення права необхідно звернутись до органів Пенсійного фонду у зручний спосіб.


А якщо я багатодітна і дружина військового, який загинув. Проживаємо без приписки в нашому домі, можемо отримати?

- І для багатодітних родин,і  членів сімей загиблих/померлих Захисників і Захисниць України передбачено надання пільги на тверде пічне паливо. Для визначення  права необхідно звернутись до Пенсійного фонду.


Якщо подана заява на субсидію, то ми можемо отримати допомогу?

- Додаткова підтримка надається тим, хто є отримувачем пільги чи субсидії саме на тверде паливо (надається у випадку, коли для обігріву будинку використовується лише пічне опалення, а всі інші види -газ, електро, відсутні).


Якщо в мене є опалення на газ та дрова, чи можу отримати підтримку?

- Додаткова підтримка надається тим, хто є отримувачем пільги чи субсидії саме на тверде паливо (надається у випадку, коли для обігріву будинку використовується лише пічне опалення, а всі інші види -газ, електро, відсутні)


А коли і кому заплатили на тверде паливо 6 тис. грн? Отримували менше 2 тис. грн

- Надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива за експериментальним проектом здійснюється за такими нормами:

 для надання пільг - обсяг твердого палива, яке може виділити 12064500 Ккал тепла (яке орієнтовно можна отримати із 6,22 тонни свіжозрубаної деревини з рівнем вологості 50 відсотків або 1,87 тонни кам’яного вугілля, що представлені на ринку України) х 0,001129935 грн-вартість 1Ккал тепла = 13632.10грн;  

 для надання житлових субсидій - обсяг твердого палива, яке може виділити 14367096 Ккал тепла на домогосподарство на рік (яке орієнтовно можна отримати із 7,41 тонни свіжозрубаної деревини з рівнем вологості 50 відсотків або 2,23 тонни кам’яного вугілля, що представлені на ринку України) х 0,001129935 грн = 16233.88грн

- Розмір додаткової підтримки визначається індивідуально по кожному домогосподарству як різниця:

 між добутком норми надання додаткової підтримки і %пільги -  для отримувачів пільг;

  між нормою надання додаткової підтримки,  розміром обов’язкового платежу (визначається виходячи з доходів домогосподарства і кількості членів сім’ї) та сумою виплаченої субсидії -  для субсидії.

- Також в обох випадках буде враховано  суму будь-якої іншої грошової допомоги від міжнародних організацій, інформація про виплату якої буде надана міжнародними донорами.

- Приклад розрахунку розміру додаткової підтримки: 

 13632,10 грн х 75% (для учасників бойових дій) — 2614,83грн- розмір виплаченої пільги на тверде паливо = 7609,25грн-. 

 16233,88грн — 5054,32грн- розмір обов’язкового платежу — 2377,80грн-розмір виплаченої субсидії на тверде паливо.


А якщо я не працююча, на дрова отримую пільгу кожного року, а мені смс не приходило, чи потрібно кудись звертатися?

- Не потрібно. Розмір додаткової підтримки буде визначено та профінансовано.


Учасникам бойових дій така послуга надається?

- Учасникам бойових дій надається 75-процентна знижка вартості палива,  в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення. 

Додаткова підтримка надається тим, хто є отримувачем пільги чи субсидії саме на тверде паливо (надається у випадку, коли для обігріву будинку використовується лише пічне опалення, а всі інші види -газ, електро, відсутні).


Як оформити таку пільгу, якщо людина перебуває на фронті?

- Заяви про  надання  субсидії чи пільги за формою передбаченою постановами Кабміну № 848 від 21.10.1995 та №373 від 17.04.2019 з необхідними документами та/або відомостями приймаються органами ПФУ (сервісними центрами), у тому числі у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через веб-портал електронних послуг ПФУ, мобільний додаток ПФУ, засобами Порталу Дія).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux