Для промисловців Рівненщини розпочався Український індустріальний тиждень
опубліковано 14 листопада 2019 року о 13:42

Нові можливості, інноваційні рішення та лайфхаки для промисловців. На Рівненщині розпочався ІІ Український індустріальний тиждень. Масштабний проєкт об’єднав на одному майданчику регіональні бізнес-об’єднання, комерційні підприємства, науково-дослідні установи, громадські організації, представників бізнесу.

«Це презентація нових можливостей для підприємств Рівненщини, що досягли вже успіхів та планують масштабувати своє виробництво з перспективою інтеграції його в світову економіку. Нині в області 25 % продукції виробляється промисловцями. У цій галузі працює більше 60 тисяч робітників. Промисловість області – це хімія, постачання електроенергії, виробництво будматеріалів, машинобудування, харчова та аграрна переробна промисловість. Це ті галузі, що створюють продукцію з доданою вартістю, мають високу працевлаштованість з високими зарплатами робітників. А головне – це стабільні надходження до бюджетів різних рівнів», - зазначив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Як отримати фінансову підтримку від держави для підприємців, розповів керівник Західного регіонального представництва Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Олександр Трохимчук. Організація має досвід в реалізації інноваційних та інвестиційних проєктів. Загалом майже за 20 років реалізовано близько півсотні бізнес-проєктів на суму 50 млн євро. Серед них ініціативи таких підприємств, як Рівненська фабрика нетканих матеріалів, ТОВ «Акватон», ТзОВ «Верстатник» та інші.

«Установа надає безпроцентну позику для підприємців в національній валюті на 2 роки. Розмір допомоги від держави може скласти до 70 % вартості проєкту, після реалізації якого гроші необхідно повернути. Установа використовує різні форми державної підтримки. Серед них – надання безпроцентної позики, пільгове кредитування, відшкодування відсотків, надання обладнання на умовах фінансового лізингу тощо. Для отримання коштів треба пройти державну експертизу ініціативи, отримати свідоцтво та подати пакет документів. Цього року вже відбулося два конкурси, а вчора розпочався ще один. Тож бізнесмени можуть ще подавати свої заявки», - звернувся до присутніх Олександр Трофимчук.

Цього року послугами установи скористалася науково-виробнича фірма «Продекологія», яка нині експортує свої інноваційні технології в 45 країн світу. За рахунок державних коштів була профінансована унікальна розробка – промисловий NIR-сепаратор для розділення сумішей полімерів (на фото). Він може використовуватися для переробки відходів кабелю, пластикових вікон, тари та упаковки, твердих побутових відходів.

Саме за такими сучасними підприємствами - майбутнє, переконаний керівник Агенції регіонального розвитку Олександр Процюк: 

«За допомогою таких інновацій налагоджуються виробництва замкненого циклу. Не просто знищення продукції, а навпаки її переробка з мінімальною шкодою для навколишнього середовища. Пластик, папір, метал, скло, будівельне сміття чи текстиль на виробництвах перетворюють на сировину з високою доданою вартістю. Такі підприємства відносяться до циркулярної економіки. Нині це один із світових трендів. Тому наші промисловці повинні поширювати такий досвід у себе».

Довідка.


Український індустріальний тиждень – це серія регіональних заходів, що реалізовані за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ за моделлю Європейського індустріального дня (EU Industry Day). Проєкт дасть змогу українським компаніям у регіонах продемонструвати свій потенціал у сфері індустріального розвитку, вибудувати діалог із державними структурами та окреслити можливості співпраці з європейськими партнерами. Органи державної влади, в свою чергу, отримають якісний зворотний зв’язок з метою ефективного формування та реалізації промислової політики.

Захід проходить під егідою Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України та за підтримки Організації Об’єднаних Націй з індустріального розвитку (ЮНІДО). Партнерами події виступають Асоціація міст України, Торговельно-промислова палата України, Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux