Для громад Рівненщини організували семінар щодо організації системи соціального захисту
опубліковано 03 листопада 2021 року о 17:15

На Рівненщині проходить регіональний онлайн семінар-тренінг «Сучасний підхід до адміністрування соціального захисту на рівні територіальних громад». Захід організований у рамках спільного проєкту Мінсоцполітики та Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».


Семінар передбачає низку навчальних заходів в онлайн-форматі для територіальних громад щодо організації системи соціального захисту і захисту прав дітей. До навчання долучилися понад 150 учасників з Рівненської області.


Під час відкриття заходу заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко наголосив на важливості створення у кожній громаді організаційної системи надання соціальних послуг, соціального супроводу та підтримки, а також забезпечення захисту прав дітей.


Заступниця голови ОДА Людмила Шатковська у вступному слові відзначила важливість такого навчання, оскільки воно дає актуальні знання щодо моделей соціального захисту в умовах децентралізації повноважень.


«Із березня усі 64 громади Рівненщини підключені до програмного комплексу «Соціальна громада» та мають можливість надавати соціальну підтримку своїм мешканцям із застосуванням електронних сервісів. Разом з тим, однією з важливих послуг на Рівненщині є організація безоплатного харчування дітей, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, розташованих на території радіоактивного забруднення області. Для Рівненщини важливим є долучення до зазначеного програмного комплексу програми щодо надання Чорнобильських гарантій, що суттєво спростить і пришвидшить обмін та опрацювання інформації», - зауважила Людмила Шатковська.


Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко поінформував, що за напрямом організації роботи з надання можливості громадянам доступу до адміністративних послуг соціального характеру, державних соціальних програм, Рівненська область має гарні результати.

«Практично всі територіальні громади Рівненщини організували таку роботу в режимі фронт-офісів або ЦНАПів. Територіальна громада може самостійно визначатися із форматом надання доступу громадянам до такого роду адмінпослуг – виходячи із поточного стану розвитку та умов, в яких вона перебуває. На сьогодні на Рівненщині система зорієнтована на створення фронт-офісів безпосередньо за місцем проживання людини. Це гарний варіант вирішення поточної ситуації та дає можливість спрощеного логістично доступу людей до надання соціальної підтримки», - зазначив Віталій Музиченко.


Разом з тим, необхідно покращити ситуацію із наявністю фахівців із соціальної роботи в громадах. Всього 39 тергромад області (60%) мають таку функцію.


У ході семінару, зокрема, надано методичні рекомендації щодо організаційних та технічних питань, що виникли у зв’язку з створенням, впровадженням та підтримкою програмного комплексу «Соціальна громада».


А вже 4 листопада під час семінару розглядатимуться питання «Адміністрування соціальних послуг в громаді» та «Організація виконання повноважень та функцій у сфері забезпечення прав дітей на рівні громади», що дасть додаткову можливість для набуття фахівцями територіальних громад відповідних компетенцій.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux