Ментальне здоров’я, перша психологічна допомога, стресостійкість, техніки самодопомоги. Таким темам та інструментам навчали медійників у Рівненській ОДА.
Серед спікерів – перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, регіональна кураторка програми ментального здоров’я Олена Гандзюк та практична психологиня Тетяна Новак.
Нагадаємо, що в Україні реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?», створена з ініціативи першої леді Олени Зеленської, яка покликана покращити психологічний і психічний стан людини.
«Проблема українців полягає в тому, що вони не мають звички звертатися до психологів за допомогою. Наше завдання – залучити голів тергромад до ініціативи. Ми маємо впровадити цю важливу послугу так, аби вона охопила кожне село. Щоб фахівці кожного населеного пункту знали свою цільову аудиторію», - сказав Сергій Подолін.
Олена Гандзюк зазначила, що нині у 130 локаціях первинки на Рівненщині консультують 277 лікарів, які пройшли навчання з психологічного розвантаження. Окрім того, додала, що у Вараші нещодавно відкрили Центр психічного здоров’я, ще один незабаром запрацює в Гощі.
Насамкінець, психологиня Тетяна Новак ознайомила медійників із техніками психологічного розвантаження, подолання стресу або депресії. Також продемонструвала прості вправи для перелаштування емоцій і заспокоєння.