COVID-19, кисневі концентратори та мала приватизація: головне на брифінгу за 12 травня в Рівненській ОДА
опубліковано 12 травня 2021 року о 18:40

Перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін та керівник управління охорони здоров'я ОДА Олег Вівсянник відповіли на запитання щодо захворюваності на COVID-19 та заходів з протидії коронавірусу, перебігу процесу вакцинації проти COVID-19, інші актуальні питання життєдіяльності Рівненщини.


Модерував брифінг начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Поліщук.


 • Захворюваність на COVID-19 в області стабілізувалась, хоча ситуація характеризується як неблагополучна. Найбільшою загрозою, що завадить нормалізації епідситуації, на думку спеціалістів, є завезення на територію області індійського штаму коронавірусу. Наголошуємо, вакцинація – найкращий засіб профілактики захворювання.
 • Наразі в області провакциновано 25 419 осіб, працює 12 мобільних бригад та 122 пункти щеплення.
 • Ситуація із захворюваності на грип в області стабільна. Станом на 12 травня на Рівненщині захворіло 4920 людей. Понад 50% – це особи до 18 років, 175 отримали стаціонарне лікування.
 • У лікувально-профілактичних закладах області, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з COVID-19, є 478 кисневих концентраторів. На Рівненщину для закупівлі кисневих концентраторів Урядом виділено кошти в сумі 20 млн 146 тисяч. Такі концентратори будуть розподілені по закладах ПМСД різних форм власності, які уклали договір з НСЗУ та які надають медичну допомогу на первинній медико-санітарній ланці і мають відповідну ліцензію. Закупівля медичного обладнання проводиться з дотриманням принципів максимальної прозорості, відкритості, доступності. Інформація про закупівлю оприлюднюється на спеціальному порталі, який входить до системи Prozorro. Середня ціна на кисневі концентратори 10 л складає 38 тис. грн. Ціна концентраторів, які закупило обласне управління охорони здоров’я, становить 35 тис. грн. Тобто це найнижча ціна, по якій закуповувалися концентратори у нашій державі.
 • Медичні заклади, установи та підприємства, які бажали заключити угоду з НСЗУ на конкрактування медичних послуг, подавали документи до 1 квітня 2021 року. У зв’язку з цим, у НСЗУ бувають затримки щодо укладання договорів та щодо виплати заробітної плати. Рівненська обласна клінічна лікарня уклала усі необхідні договори, подала звіти про виконану роботу і скоро НСЗУ проведе виплати. Голова ОДА Віталій Коваль особисто спілкувався з т.в.о. голови НСЗУ Андрієм Віленським, який запевнив, що усі розрахунки буде проведено до кінця поточного тижня. У працівників медико-соціальної експертної комісії заборгованості по заробітній платі немає.
 • У цьому році у Млинівській ТГ планується відремонтувати міст Радів-Кораблище. На сьогодні дорожні роботи ведуться на таких об’єктах: Мнишин-Горбаків (колишній Гощанський район), Черешнівка-Рачин (Дубенський район), Малий Стидин-Злазне-Іваничі (колишній Костопільський район), Рівне-Хотин (Рівненський район), м.Вараш, вул. Паркова, міст через р.Іква. Найближчим часом планується розпочати роботи на дорогах місцевого значення: Т18-20 – Буща, Дубровиця-Мочулище, у смт Оржів.
 • Заклади охорони здоров’я проводять видачу довідок про тимчасову непрацездатність, їх згодом можна буде обміняти на електронні листки непрацездатності. Станом на 12 травня на 100% профінансовано лікарняні заяви-розрахунки, які подано роботодавцями по 23 березня 2021 року. Сума заборгованості по виплаті лікарняних – 7 994,8 тис.грн. для 1 852 працівників закладів охорони здоров’я.
 • Наразі в області визначено 39 місць для масового відпочинку людей на воді, з них 18 пляжів, які обладнуються сезонними рятувальними постами. Обстежено та очищено дно акваторій 12-ти пляжів. Розпочато підготовку плавців-рятувальників для сезонних рятувальних постів. У місцях масового відпочинку людей, на пляжах, базах відпочинку розміщується наочна агітація з правилами поведінки на воді.
 • З початку 2021 року облдержадміністрацією спільно з Міжнародним аеропортом «Рівне» велися перемовини з авіакомпаніями щодо організації виконання регулярних та чартерних авіарейсів з рівненського аеропорту, зокрема направлено запити до МАУ, Мотор Січ, БІЗ ЕЙРЛАЙН, Джоніка, Роза Вітрів, Елерон, Анда Ейр, Браво, Українські крила, ДНІПРОАВІА, Україна Аероальянс, Урга. Робота в цьому напрямку продовжується.
 • У рамках малої приватизації в області готуються аукціони з продажу
  20 об’єктів нерухомості, більшість з яких - нежитлові будівлі. Мета приватизації - знайти нових власників, які зможуть ефективно використовувати зазначені об’єкти. Продаж об’єктів відбувається онлайн в системі «Прозоро.Продажі», що гарантує доступ до аукціонів для всіх охочих та виключає можливість маніпуляцій. З переліком доступних для приватизації об’єктів можна ознайомитися на сайті Фонду держмайна України.
 • Питання надання допомоги учаснику АТО, захиснику Донецького аеропорту Віктору Свиридюку перебуває на контролі в Рівненській ОДА. Зокрема, узгоджено покроковий план надання такої допомоги, розглянуто питання сприяння у виготовленні проєктно-кошторисної документації для відбудови будинку. Для розуміння потреби в ресурсах для відбудови будинку родини В.Свиридюка задіяно архітектурно-планувальне бюро Березнівської ТГ. Проєкт буде зроблено до 14 травня. Також буде сформовано повний кількісний і якісний перелік необхідних будівельних матеріалів для роботи на першому етапі будівництва.
 • Правові відносини, пов’язані з державною реєстрацією, виробництвом, закупівлею, транспортуванням, зберіганням, торгівлею та безпечним для здоров’я людини і навколишнього природного середовища застосуванням пестицидів і агрохімікатів регулює Закон України «Про пестициди і агрохімікати». Відповідно до статті 14 зазначеного ЗУ підприємства, установи і організації зобов’язані вести облік наявності та використання пестицидів і агрохімікатів та надавати інформацію органам, що ведуть державний облік. Препарати використовуються згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
 • Департамент цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської обласної державної адміністрації створено відповідно до розпорядження голови ОДА від 9 березня 2021 року № 14-к та з метою оперативного, якісного, швидкого надання медичної допомоги.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux