Рівненщина: обласний бюджет на 2021 рік - збалансований
опубліковано 24 грудня 2020 року о 16:51

Під час останньої в цьому році сесії Рівненської обласної ради депутати проголосували за бюджет на 2021 рік. Документ протягом кількох місяців розробляли фахівці структурних підрозділів Рівненської ОДА.


Проект документа підтримав 61 обранець.


«Бюджет на 2021 рік прийнятий. Це головне. Основний документ, за яким житиме область, збалансований. Закладені усі показники зростання, при цьому враховані усі потреби життєдіяльності області. Великий плюс у тому, що ми закінчуємо бюджетний 2020-й рік з перевиконанням. Залишки будуть спрямовані на ті галузі, де необхідне фінансування. Йдемо з впевненістю у новий рік», - наголосив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.


Дохідна частина обласного бюджету Рівненщини запланована у розмірі 2,4 млрд грн. З них загальний фонд складає понад 1,8 млрд грн.


Власні доходи загального фонду складають 944 млн грн. Бюджет наповнюватиметься за рахунок податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток, рентної плати за надра, плати за ліцензії тощо.


Також очікується надходження субвенцій та дотацій з державного бюджету. Їх обсяг – понад 909 млн грн.


За словами директорки департаменту фінансів Рівненської ОДА Лідії Біляк, ріст бюджету відбудеться по усіх показниках. В першу чергу, за рахунок підвищення мінімальної зарплати, росту ставки тарифного розряду та інших показників.


«Бюджет-2021 буде на рівні 113,4 відсотків у порівнянні з 2020-м. Багато соціальних програм будуть продовжені. Вдалося вдвічі підняти фінансування на харчування та медзабезпечення підопічних закладів соціального захисту. Збільшені видатки на Covid-19 до 26,5 мільйонів гривень. Підтримали депутати програми для фермерів, інвестиційної діяльності. Виділили гроші на виготовлення проектно-кошторисної документації для міжнародного аеропорту «Рівне», - зазначила Лідія Біляк.


Разом з тим, будуть дещо зменшені трансферти з державного бюджету. Серед них – субвенція на будівництво та ремонт доріг. Проте, ці кошти будуть компенсовані за рахунок акцизу з продажу пального, який лишиться в територіальних громадах.


Загалом, бюджет збалансований, тобто доходи відповідають витратам.


Спрямують  кошти з обласного бюджету на такі галузі: освіту, соціальний захист і соціальне забезпечення, охорону здоров’я, культуру і мистецтво, фізичну культуру і спорт, тощо. Загальна їх сума –1,8 млрд грн.


Під час формування обласного бюджету було враховано підвищення мінімальної заробітної плати: з 1 січня – до 6000 грн, а з 1 грудня – до 6500 грн.


Зокрема, на освіту заплановано майже 880 млн грн. Це кошти обласного бюджету з субвенціями та дотаціями. Будуть профінансовані заклади загальної середньої освіти, заклади для дітей, які потребують особливої уваги, навчально-реабілітаційні центри, заклади професійно-технічної та передвищої освіти, інші освітні програми та заходи.


Видатки на охорону здоров’я у сумі 324,1 млн грн. проводитимуться за рахунок коштів обласного бюджету, субвенції з держбюджету на заходи проекту Світового банку, на оплату компослуг та енергоносіїв, фінансування заходів місцевих програм. Серед них -  на протидію поширенню COVID-19, спортивну медицину, придбання суглобів, медико-генетичну допомогу, зубопротезування учасників АТО тощо.


Збільшили видатки й на соціальний захист до 179 млн грн. Кошти спрямують на поліпшення умов проживання підопічних в інтернатних закладах. Зокрема, вдалося збільшити норми на харчування та медикаментозне забезпечення. Запланували кошти для надання грошових допомог для найбільш незахищених мешканців Рівненщини, соціальний захист дітей та молоді, компенсаційні виплати для осіб з інвалідністю.


Понад 53 млн грн спрямували на спортивну галузь. Так, кошти розподілять на підготовку спортсменів для участі у змаганнях, занять спортом осіб з  інвалідністю, підтримку спорту вищих досягнень, фінансову підтримку громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості тощо.


На культуру і мистецтво у 2021 році заплановано 123,2 млн грн. Частину коштів спрямують для роботи двох театрів, філармонії та закладів культури. Також кошти виділені на культурно-мистецькі заходи, премії, гранти, стипендії та розвиток туризму.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux