Аграрії Рівненщини отримали понад 64 млн грн підтримки від держави
опубліковано 31 грудня 2020 року о 10:26

На підтримку розвитку агропромислового комплексу Рівненщини у 2020 році надійшло 64 мільйони 300 тисяч гривень. Кошти отримали аграрії різного виду діяльності: тваринники, пасічники, фермери, що займаються ягідництвом, садівництвом, вирощуванням зернових.

«Аграрний сектор є базовою галуззю в області. Сьогодні в АПК працюють понад 800 підприємств. Приємно, що відбуваються позитивні зміни у господарствах Рівненщини – збільшуються посівні площі, споруджуються нові виробництва, створюються молочні ферми, галузь технічно переоснащується. Фермери та аграрії збільшують робочі місця та платять податки. Тому підтримка цієї галузі є вкрай необхідною», - відзначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

За словами директорки департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надії Переходько, у 2020 році до людей максимально доносили інформацію про різні види підтримки, у результаті – кількість обізнаних фермерів значно зросла, люди впевненіше почали подавати заявки на усі види підтримки.

Аграрії області отримали кошти за закуплену племінну худобу

Уряд спрямував на рахунки 16 тваринників Рівненщини понад 10 мільйонів гривень. Шість агроформувань отримали відшкодування в сумі 9,4 млн грн за закуплену ними 714 голів племінної худоби. Десять агроформувань - відшкодування в сумі 772 тис. грн за закуплену у підприємств (об'єднань) з племінної справи у тваринництві ідентифіковану сперму бугаїв. Підтримка галузі тваринництва здійснювалась відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 107.

Пасічникам Рівненщини надійшла дотація за бджолосім'ї

Для 629 власників бджолосімей області з держбюджету надійшло майже 4 мільйони гривень спеціальної бюджетної дотації. Найбільшу державну підтримку отримали пасічники Володимирецького, Здолбунівського, Гощанського, Дубенського та Корецького районів. Дотація за бджолосім’ю надавалась на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є їх власниками. «Рекомендуємо пасічникам Рівненщини продовжувати роботу щодо проведення реєстрації та паспортизації своїх пасік. Це дасть можливість претендувати на отримання коштів бюджетної дотації за бджолосім'ї у 2021 році», - зазначила директор департаменту Надія Переходько.

Аграріям Рівненщини компенсували вартість закупленої вітчизняної техніки

Півсотня сільськогосподарських підприємств Рівненщини скористалися допомогою від держави. Вони закупили 124 одиниць техніки та обладнання. Їх часткову вартість відшкодували з державного бюджету. На рахунки надійшла компенсація – 12,4 мільйона гривень. «До переліку вітчизняних виробників сільськогосподарської техніки та обладнання, вартість якої частково компенсується, входить два підприємства Рівненщини. Серед них – ПП «ВКО «МААНС», що виготовляє жатки та візки для транспортування жаток до зернозбиральних комбайнів, та ТОВ «Дубнотех» – виготовляє технологічне обладнання для переробної промисловості», - додає Надія Переходько.

Рівненщина має одну з найбільших дотацій за утримання корів

Понад 3 млн грн виплачено фермерам Рівненщини за утримання 602 корів молочного напряму. За таким показником Рівненщина – у трійці серед регіонів. Така компенсація від держави передбачена програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств». Її можуть отримати фермерські господарства, у власності яких перебуває від п’яти ідентифікованих та зареєстрованих корів. Загалом дотацію за утримання корів отримали 25 фермерських господарств області. Серед них 9 – без статусу юридичної особи на загальну суму – 835 тисяч грн.

Ягідний бізнес: два підприємства Рівненщини отримали державну підтримку

Два підприємства Рівненської області, які вирощують малину, суницю та обліпиху, отримали фінансову підтримку від держави. Уряд виділив фермерам загалом 1 мільйон 345 тисяч гривень. Підтримка розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства передбачена постановою Кабміну від 15 липня 2005 року № 587. Зокрема, частково компенсовані витрати вартості садивного матеріалу (до 80 відсотків вартості без ПДВ) в сумі 1241,5 тис. грн; за роботи із встановлення систем краплинного зрошення (до 30 відсотків вартості без ПДВ) – 33,5 тис. грн; за придбані техніку та обладнання (до 30 відсотків вартості без ПДВ) – 70,8 тис. грн.

Аграріям Рівненщини держава здешевила кредити

63 агровиробників Рівненської області отримали часткову компенсацію за користування кредитами у 2020 році. Для них спрямовано 27,5 млн грн бюджетних коштів. Компенсація надається суб’єктам господарювання АПК, які займаються усіма видами сільськогосподарської діяльності та переробкою сільськогосподарської продукції. Розмір відшкодування складає 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів.

Також аграрії Рівненщини отримали підтримку за відшкодування вартості тваринницьких об’єктів – 1,1млн грн; об’єктів зберігання та переробки зерна – 2,8 млн грн.

Продовження більшості програм АПК заплановано і на наступний рік. За детальною інформацією з питань державної підтримки АПК звертайтеся за тел. +38 (0362) 62-32-18, електронна адреса: agroprom@rv.gov.ua .

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux