Відзначення Дня Соборності України
опубліковано 21 січня 2020

22
січня
11:00 - 16:00
середа
Рівненська область

Україна цього року відзначатиме 101-у річницю від дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

У Рівному 22 січня о 12.00 розпочнеться загальноміський захід з відзначення Дня Соборності України біля пам'ятного знаку «Загиблим за Україну» на площі Магдебурзького права.

Цього ж дня о 12.00 на кордоні Корецького району Рівненщини й Новоград-Волинського району Житомирщини пройде традиційна символічна акція. Ланцюг єдності утворять делегації обох областей, які обміняються «Рушником єднання». Нагадаємо, саме тут 21 січня 1990 року відбувся перший «живий ланцюг» Злуки.

Також у середу, об 11.00, усіх охочих запрошують на творчу зустріч із директором Інституту дослідження Голодомору при Національному музеї Голодомору-геноциду Віктором Брехуненком. В обласному інституті післядипломної освіти відбудеться презентація його книги «Україна й українці. Ім’я як поле битви».


А з 15.00 в обласному краєзнавчому музеї запрацює виставка «Українська війна 1917-1921» до Дня Соборності України. Експозиція розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-1921 років, вшанування пам’яті і відновлення мілітарних традицій нині.


Заходи, присвячені Дню Соборності, відбудуться в усіх районах області.


Нагадаємо, щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини.


Подія столітньої давності була знаковою для українського державотворення. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.