Рівненська ОДА: головне на брифінгу за 26 березня. ВІДЕО
опубліковано 26 березня 2021 року о 16:57

Перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін та начальник управління охорони здоров’я ОДА Олег Вівсянник відповіли на питання щодо захворюваності на COVID-19 та заходів з протидії коронавірусу, перебігу процесу вакцинації проти COVID-19, інші актуальні питання життєдіяльності Рівненщини.

Модерував брифінг начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Поліщук.


•          На сьогодні в Рівненській області 2 із 5-ти показників, які впливають на визначення рівнів епідемічної небезпеки, вже два дні поспіль перевищують граничні значення. Тому є велика ймовірність встановлення в області «червоної» зони. Чекаємо чергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС. Після того, як державна комісія оновить «кольорове» зонування регіонів, буде оперативно проведено засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС та рекомендовано територіальним комісіям вжити обмежувальних заходів, які передбачає відповідна встановлена «кольорова» зона епіднебезпеки. Перелік обмежень «червоної зони» чітко визначений і розміщений на сайті РОДА.

•          З наступного понеділка навчальні заклади м. Рівне перейдуть на дистанційне навчання. У деяких населених пунктах уже сьогодні заклади освіти працюють у дистанційному режимі.

•          Питання роботи міського, міжміського громадського транспорту буде вирішуватися на засіданнях обласної та територіальних комісій з питань ТЕБ та НС. Ймовірно, громадський транспорт буде функціонувати, але з карантинними обмеженнями.

•          За вимогами нормативних документів МОЗУ кожна область повинна забезпечити можливість перепрофілювати половину ліжкового фонду для надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19, не враховуючи спеціалізовані ліжка. У Рівненській області – ця норма складає 2254 ліжка. Відповідно до цього, управлінням охорони здоров’я ОДА, сформовані черги/хвилі надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19. До першої черги/хвилі відносяться 15 лікувально-профілактичних закладів, до другої – 4. Разом заклади І і ІІ хвилі виконують цей норматив – 2254 ліжка для надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19. Також доручено включити до резерву лікувально-профілактичні заклади в разі перевищення 50% порогу завантаженості ліжкового фонду. До таких лікувально-профілактичних закладів віднесені обласний фтизіопульмонологічний центр, обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення, обласний госпіталь ветеранів війни. Управлінням охорони здоров’я виконані усі норми організаційного процесу при лікуванні COVID-19. У разі необхідності заклади будуть перепрофільовані відповідно до черговості, яка передбачена Міністерством охорони здоров’я України. Крім того, у разі необхідності, ті заклади, де не вистачає або немає певної кількості обладнаних кисневих точок, будуть забезпеченні кисневими концентраторами. Проводяться роботи з підведення кисневих точок. Для цього прийнято обласну програму лікування COVID-19 в Рівненській області.

•          Оптимізація робочих місць в обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення здійснюється відповідно до вимог сучасного етапу реформи воринної та третинної спеціалізованої медичної допомоги. Заклад повинен забезпечити роботу і фінансування заробітної плати, його утримання, а також ліжкового фонду відповідно до суми, законтрактованої з НСЗУ.

•          Сума заборгованості із виплати заробітної плати працівникам Рівненського протезно-ортопедичного цеху невідома, оскільки цех є філією Львівського казенного експериментального підприємства засобів пересування і протезування. Заробітна плата тут обліковується загалом по підприємству, без розрізу по регіональних представництвах. Із березня 2020 - по березень 2021 року загальна заборгованість по підприємству складає орієнтовно 7,5 млн грн. Існує два шляхи вирішення зазначеного питання: збільшення статутного фонду підприємства або передача підприємства в комунальну власність Львова.

•          Статистичні дані щодо захворювань, які мають високий показник смертності, оновлюються щоквартально. Особлива увага приділяється захворюванням серцево-судинної, бронхо-легеневої системи, COVID-19, онкохворобам, а також соціально-небезпечним інфекціям (туберкульоз тощо). Для контролю за запобіганням поширенню серцево-судинних хвороб, онкологічних захворювань та фтизіопульмонологічних хвороб відновлено роботу клініко-експертної, протиракової та протитуберкульозної комісій управління охорони здоров'я ОДА.

•          Вакцинація проводиться для набуття імунітету. Людським організмом імунітет здобувається природнім шляхом (в результаті подолання хвороби), а також – штучним (введення вакцини).

•          Вакцинація – це введення неживого або живого з помірним рівнем інтенсивності антигена для вироблення в організмі імунітету, щоб мати можливість боротися з хворобою. Тобто вакцинація – це «мініхвороба», яка не призводить в подальшому до важких наслідків. Отже, зазначена «мініхвороба» може мати наслідки або ускладнення, як локальні, так і загальні. Локальні наслідки: почервоніння, біль, набряклість в ділянці введення вакцини. Загальні: погіршення загального стану, лихоманка, озноб, біль у м’язах, загальні випадки інтоксикації, які проходять за 1-2 доби.

•          На сьогодні в Рівненській області інші, більш загрозливі, ускладнення, в осіб, яким зроблено щеплення від COVID-19, не спостерігаються. Тому можна зробити висновок, що вакцина є безпечною для застосування і необхідною, щоб здобути штучний імунітет. Тільки вироблення штучного імунітету у понад 50% населення дозволяє отримати виправдану надію на зупинення епідемії.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux