Рівненщина долучилася до засідання щодо результатів впровадження ініціативи «Партнерство Біарріц»
опубліковано 16 листопада 2021 року о 17:06

Стан забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок в Україні розглянули під час тематичного засідання комісії під головуванням Віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної.


Йшлося про результати впровадження Плану заходів з реалізації зобов’язань, взятих в межах міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц», а також плани на 2022 рік.


Серед учасників заходу: Перша Леді України Олена Зеленська, посол Франції в Україні Етьен де Понсен, урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, керівники низки міністерств, представники громадянського суспільства.


Від Рівненщини до засідання онлайн долучилися голова ОДА Віталій Коваль, його заступниця Людмила Шатковська, керівники структурних підрозділів ОДА.


Учасники обговорили стан впровадження зобов’язань, взятих Україною в рамках приєднання до ініціативи «Партнерство Біарріц», за напрямами: забезпечення розвитку інклюзивного та ґендерно чутливого публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобіних груп населення; забезпечення наскрізності принципів ґендерної рівності в освіті; протидія домашньому та ґендерному насильству; зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків; реформування законодавства у сфері соціальних відпусток, пов’язаних із народженням дитини та доглядом за нею тощо.


Заслухали доповіді керівників низки профільних міністерств щодо кроків у розбудові рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків, впровадження низки пілотних проєктів та інноваційних технологій.


«Ми заклали основи для гарних результатів на наступний рік, передбачивши в бюджеті кошти для реалізації Програми протидії домашньому насильству, вдосконалення роботи цілодобової Урядової «гарячої лінії» 15-47, реалізації комунікаційних та просвітницьких заходів. У подоланні гендерних стереотипів, розриву в оплаті праці, протидії домашньому насильству важливою є координація зусиль міністерств, місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій та експертів. Лише тоді нам вдасться змінити ситуацію. В кожному міністерстві має бути заступник міністра, що відповідатиме за координацію політики гендерної рівності, так само це стосується і керівників ОДА та органів місцевого самоврядування. Адже реалізація такої політики залежить і від того, наскільки потужною є команда», - зазначила Ольга Стефанішина.


Нагадаємо, 11 вересня минулого року Україна за ініціативою Першої Леді Олени Зеленської приєдналася до «Партнерства Біарріц» та стала однією з 14 держав-членів, які прагнуть забезпечити сприятливі умови для самореалізації чоловіків та жінок з однаковим доступом до навчання та кар’єрного розвитку. Партнерство дозволяє імплементувати кращий світовий досвід як у законодавчій площині, так і на рівні виконавчої влади.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux