Стратегію Рівненщини синхронізують з Державною стратегією регіонального розвитку
опубліковано 20 грудня 2023 року о 17:07

Стратегічне планування забезпечить прозорість, передбачуваність та ефективний розвиток країни, регіону й громад. З метою адаптації до викликів сьогодення оновлять основний плановий документ у системі регіональної політики - Державну стратегію регіонального розвитку. У зв’язку з цим адаптують і Стратегію розвитку Рівненщини.

Проєкт напрацювань з оновлення державної стратегії, її завдань та пріоритетів представили під час онлайн-презентації, організованої Мінінфраструктури. Над документом працювали близько 300 експертів у семи галузях.

«Проєкт державної стратегії розробляється з використанням територіально-орієнтованого та безпекового підходу, що передбачає визначення функціональних типів територій (території відновлення; регіональні полюси зростання; території з особливими умовами для розвитку; території сталого розвитку). Від типу території залежатимуть форми і обсяги відповідної державної підтримки цих територій», - прокоментував заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг.

За словами Міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, оновлений проєкт стратегії фокусується на впровадженні цифрових рішень. Тож в січні наступного року очікується презентація Геоінформаційної системи регіонального розвитку. Вона буде збирати, зберігати і аналізувати дані на регіональному та місцевому рівнях, які будуть використані для розробки ефективних стратегій розвитку регіонів та моніторити їх виконання.

Результати проведеної роботи з актуалізації стратегічного документу Рівненщини презентували 7 грудня 2023 року на спільному засіданні керівного комітету і робочої групи. Детальніше можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/okvza

«Інструменти регіонального розвитку мають враховувати виклики сьогодення, зокрема, її наслідки впливу на розвиток економіки області, передусім пов’язані із збройною агресією рф. У зв’язку із прискоренням нашого руху до Європи назріла необхідність більшої деталізації питань налагодження співробітництва з європейською спільнотою, залучення міжнародної фінансової і технічної допомоги для розвитку регіону та громад. Особливо, це стосується проєкту плану заходів на 2024-2027 роки з реалізації Стратегії. Адже ґрунтовне стратегування майбутнього - основа сталого розвитку», - зазначив директор Департаменту економічного розвитку й торгівлі ОДА Костянтин Мокляк.

Нагадаємо, одним з етапів розробки Плану з реалізації стратегії регіону є збір якісних пропозицій від мешканців області. Проєктні ідеї й сформують відповідний План. Заявки приймаються до 29 грудня 2023 року за посиланням https://form.jotform.com/232953311774054


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux