• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Підприємці Рівненщини прокладають шлях на глобальні ринки: інноваційний підхід і подолання викликів
опубліковано 08 січня 2025 року о 10:55

Підприємці Рівненщини впевнено прокладають шлях на глобальні ринки, поєднуючи інноваційний підхід і здатність долати виклики. Щоб ще потужніше допомогти їм на цьому шляху, Рівненська ОДА спільно з центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Рівному, Агенцією ВЕДА та ГО «Рівненська Агенція Регіонального Розвитку» доєдналися до програми «Розбудова регіональної інфраструктури підтримки експортерів», яка реалізувалася громадською асоціацією Unite Ukraine спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес за підтримки проєкту Міжнародного торговельного центру «Підвищення економічної стійкості громад, що постраждали під час війни», що фінансується Урядом Японії.


Програма стала важливим поштовхом для розвитку підприємництва не лише для Рівненщини, а й для Івано-Франківської, Вінницької, Полтавської та Чернівецької областей. Представники міських рад, обласних військових адміністрацій та організацій з розвитку бізнесу з пʼяти регіонів поглибили знання у сфері просування експорту та підтримки бізнесу завдяки тематичним менторським сесіям від експертів Офісу з розвитку підприємництва та експорту, а також закріпили їх практично.


Так, у межах програми провели опитування серед локальних підприємців, що дало змогу краще зрозуміти поточну спроможність експортерів у регіоні, а також основні виклики, з якими вони стикаються. Зокрема, це допоможе в майбутньому ще краще адаптувати програми підтримки бізнесу, ураховуючи реальні потреби експортерів.


З якими викликами стикаються найчастіше, яка частка експорту в продажах, що цікавить у розвитку експортного напряму — про це й більше дізнавайтеся в повній версії дослідженні за посиланням. 


Окрім того, для підприємців регіону організували навчальний інтенсив Go Export, який став корисним як представникам малого й середнього бізнесу, що лише розпочинають розвиватися в експортному напрямі, так і досвідченим експортерам, які планують розширити ринки збуту.


Під час заходу вони дізналися, які є інструменти підтримки експортерів, як оцінити свою готовність до експорту та побудувати стратегію, вибирати пріоритетний ринок, які є вимоги на зовнішніх ринках, як проводити переговори, а також про митний та логістичний супровід експортних операцій. А розповідали про це Ольга Гвоздьова й Анна Міленіна – радниці Офісу з розвитку підприємництва та експорту, експертка з відповідності вимогам на зовнішніх ринках Галина Перепелиця, голова Асоціації професійних митних посередників Тодощук Андрій та Олександр Сударкін – бізнес-тренер, директор програми МВА в бізнес школі МІМ.


Важливим досягненням також стало створення Каталог «Експортний потенціал Рівненщини», який містить детальну інформацію про дійсних експортерів регіону, які виробляють харчові продукти, текстиль, одяг, взуття, меблі, каркасні і каркасно-панельні будівлі, запчастини, обладнання, медичні вироби, надають ІТ-послуги та інше.


Каталог стане потужним інструментом для підсилення економіки регіону та просування українського бізнесу за кордоном, що дасть змогу збільшити обсяги продажів. А розповсюджуватиметься він серед посольств, міжнародних партнерських організацій та безпосередньо імпортерів, які бажають знайти надійних партнерів в Україні.


Цей проєкт став яскравим прикладом того, як спільна робота держави, місцевої влади, регіональних організацій та міжнародних партнерів надає підприємцями нові можливості та потужний імпульс для виходу на глобальні ринки.


*Програма «Розбудова регіональної інфраструктури підтримки експортерів» реалізувалася громадською асоціацією Unite Ukraine спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес за підтримки проєкту Міжнародного торговельного центру «Підвищення економічної стійкості громад, що постраждали під час війни», що фінансується Урядом Японії.







Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux