• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
ФДМУ оголосив перші аукціони з оренди сільськогосподарської землі
опубліковано 30 серпня 2024 року о 18:20

Фонд державного майна України запускає масштабний проєкт передачі в оренду державних сільськогосподарських земель на відкритих торгах у системі «Прозорро.Продажі». 30 серпня, оголошено 16 перших аукціонів. Йдеться про земельні ділянки у Вінницькій області загальною площею 1075 гектарів. До кінця року ФДМУ планує виставити на електронні торги близько 100 тисяч гектарів державних сільськогосподарських земель у 20 областях України.

Проєкт надає аграріям доступ до державних земель на прозорих та конкурентних засадах через онлайн-аукціони. Це відкриває рівні можливості для всіх аграріїв: від великих агро-корпорацій до малих фермерів, які прагнуть розширити свій бізнес. А також для початківців та переселенців, які хочуть розпочати агробізнес. Площа земельних ділянок варіюється від 1 га до 4 тис. га. Кожна земельна ділянка виставляється на онлайн-аукціон окремим лотом, що дозволяє орендувати як великі площі, так і малі.  Стартова вартість на аукціоні становить 12% від нормативно-грошової оцінки землі.

«Запуск аукціонів з оренди державної землі — це важливий крок уряду на підтримку агровиробників, особливо тих, хто постраждав від війни. Мета цього проєкту - максимально ефективно використати ті земельні ресурси, які є в розпорядженні держави, надаючи можливість українцям – фермерам, ветеранам війни, приватним підприємцям, вимушено переміщеним особам чи навіть аграрним компаніям – взяти участь в аукціонах. Це сприятиме розвитку громад, наповненню бюджету та економічному зростанню країни», - зазначила Перша віцепрем'єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Запровадження прозорої системи оренди державних земель через електронні аукціони є важливим кроком у модернізації земельних відносин. Це забезпечить справедливу конкуренцію серед аграріїв, сприятиме залученню інвестицій в аграрний сектор та розвитку сільських територій.

«Реалізація проєкту не лише дозволить ефективно використовувати державні землі та підтримати агровиробників, а й наповнить бюджети різних рівнів. На першому етапі очікуємо надходжень у розмірі до 1 млрд грн, а при консолідації та залученні в обіг усіх державних сільськогосподарських земель, загальна площа яких сягає близько 800 тисяч гектарів, ця сума може зрости до 8+ млрд грн. Проєкт створить новий прозорий ринок та подолає тіньові схеми у використанні державних земель,забезпечуючи їх чесне і відкрите використання», - підкреслив Голова Фонду державного майна України Віталій Коваль. 

Для участі в аукціоні аграріям необхідно обрати лот, зареєструватися на електронному майданчику, сплатити внески та взяти участь у торгах. Переможець отримає право оренди на строк до 14 років для однорічних насаджень або до 25 років для багаторічних, сплативши суборендну плату на рік вперед.

«Проєкт відкриває для аграріїв можливість отримати доступ до сотень тисяч гектарів державних земель на прозорих та конкурентних засадах через онлайн-аукціони в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі». Ці землі розташовані в різних регіонах України, що дає можливість аграріям з усієї країни взяти участь в аукціонах», - зазначив СЕО Прозорро.Продажі Сергій Бут. 

Впровадження Земельного банку – результат спільної роботи Фонду державного майна з Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством юстиції України. Для реалізації проєкту ФДМУ створено ТОВ «Державний земельний банк» – перший державний оператор земель сільськогосподарського призначення, що на 100% належить державі. 

Наступні області, де стануть доступні земельні ділянки, – це Хмельницька, Кіровоградська, Київська та Запорізька.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux