• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Цифрові новини регіонів. На Рівненщині створюють централізований соціальний реєстр, на Херсонщині відновлюють мобільний зв’язок
опубліковано 10 грудня 2022 року о 12:50

Рівненська область

Рівненщина стала пілотною та однією з перших областей, де запроваджують цифрові рішення у соціальній сфері, а саме створюють централізований соціальний реєстр, доступ до якого матимуть різні державні установи.

Єдина інформаційна система соціальної сфери - це комплексна система, призначена для автоматизації всіх напрямів соціальної підтримки всіма інституціями соціальної сфери в межах єдиного інформаційного середовища та технологічної платформи.

Вже у грудні збільшать перелік соціальних послуг, які можна буде отримати онлайн через портал Дія, а до кінця 2022 року планують впровадити ще шість видів допомог, які стосуються, зокрема, усиновлення дитини, допомоги малозабезпеченим та людям з інвалідністю, підтримки переселенців.

Після закінчення дослідної частини проєкту напрацюваннями зможуть користуватися усі регіони України. Завдяки вбудованому механізму верифікації в ЄІССС, інформація про громадян підтягується з інших державних реєстрів та верифікуватися онлайн. Усі необхідні дані вносяться автоматично, застосовується режим “без паперів”, що значно спрощує процедуру для громадян та співробітників, мінімізуються можливі механічні помилки та заощаджується час.

Херсонська область

На деокупованій території Херсонської області відновлюють мобільний зв’язок. На сьогодні   мобільний зв'язок покриває вже 42 з 49 населених пунктів різної величини. Зараз вуличне покриття Херсону становить на 89% базовими сервісами Vodafone, на 70% Київстар та на 80% Lifecell. Проводяться роботи по забезпеченню необхідної ємності для голосу та передачі даних відповідно до потреб містян.

Спеціалісти компаній мобільних операторів відновлюють пошкоджене обладнання в дуже важких умовах. Проте, попри небезпеку, за декілька днів після деокупації їм вдалося відновити у Херсоні роботу 56 базових станцій та 2 пересувних. Наразі в області працює вже 97 базових станції та 3 пересувні.

Завдяки запуску 18 публічних точок доступу до WI-FI херсонці мають можливість зателефонувати своїм рідним, навіть за відсутності мобільної мережі. Обов’язковими засобами супутникового зв’язку забезпечені оперативні також підрозділи ДСНС, Національної поліції та лікарні Херсона.

Мешканці Херсонщини можуть користуватися послугами мобільного зв’язку навіть при відсутності коштів на рахунку. Для підтримки своїх абонентів, які перебували в окупації, оператори мобільного зв’язку надають додаткові бонусні послуги.

Київська область

У Бишівській громаді Київської області запрацював мобільний ЦНАП. У ЦНАПі передбачено облаштування чотирьох робочих місць (є можливість розміщення додаткового місця за необхідності). Крім гідравлічного підйомника для маломобільних груп та іншого необхідного для комфорту відвідувачів обладнання, мобільний ЦНАП укомплектовано автономною системою електроживлення, яке може функціонувати незалежно від стаціонарних джерел, що стає особливо актуальним у період нестабільної подачі електроенергії. ЦНАП, наданий Бишівській громаді – це новітня розробка від торгової марки Polycar. Наразі він обслуговує близько 9 тисяч осіб.

У мобільному ЦНАПі надається 62 види адміністративних послуг, зокрема:

- реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання;

- земельні питання;

- адміністративні послуги соціального характеру;

- реєстрація нерухомості, юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Усього в Київській області працює 59 центрів надання адміністративних послуг, а станом на грудень в ЦНАПах Київщини було надано понад 900 тис. послуг.

Тернопільська область

Новий мобільний застосунок, під назвою е-Тернопіль, вже доступний для завантаження на Android або iOS. Застосунок складається з трьох основних розділів: сервіси, мапи та новини. Через розділ сервісів можна швидко перейти до оновленої версії сайту ДеТранспорт, у якому додано онлайн-карту з відображенням руху всього транспорту, передбачена можливість переглядати вибраний маршрут та оновлено перелік пунктів поповнення карток. Також через функціонал «Файна карта» можна перевірити баланс електронних проїзних.

 Є можливість запису на прийом до управління державної реєстрації. Також у застосунку доступні мапа укриттів, колонок-качалок, Пунктів незламності, магазинів та ресторанів, які працюють без електроенергії, мапи постійно оновлюються. Через застосунок містян сповіщатимуть про початок та відбій сигналу «Повітряна тривога». Мобільний застосунок  «е-Тернопіль» це «місто у кишені»,  до якого будуть додаватись нові сервіси та постійно оновлюватись до потреб містян.

 Львівська область

«Аналітичний портал Львівщини» це система аналізу даних, яка розроблена на запит Львівської ОВА за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». 

У перспективі Інтелектуальна система аналізу даних та підтримки прийняття управлінських рішень для задач Львівської ОВА зможе в повному обсязі виконувати задачі автоматизації збору, обміну, аналізу та звітування на єдиній основі для всіх учасників місцевого самоврядування. 

 Загальна вартість програми становить більше ніж 100 тисяч доларів США. Портал містить інформацію про соціальну та адміністративну інфраструктуру області, можливості для інвесторів, донорів, зокрема у наданні допомоги ВПО, які живуть на Львівщині. Інформація викладена у вигляді таблиць, графіків, карт, звітів і дашбордів. Інтерфейс порталу зручний та зрозумілий. Одночасно користуватися сайтом зможуть приблизно 10 тис. користувачів. 

 Система даних сайту відкрита, дані оновлюватимуться залежно від потреб та викликів регіону.  Але в умовах війни, задля безпеки, не всі дані будуть доступними для широкого доступу. У разі інформаційної небезпеки адміністратори зможуть оперативно відключити дані від зовнішнього доступу. 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux