У Рівному розпочали маркування першого безбар’єрного маршруту. Спеціальні наліпки з’являються на об’єктах, які в межах флагманського проєкту «Рух без бар’єрів» стануть доступними та зручними для всіх мешканців — незалежно від віку, фізичних можливостей чи обставин.
«Йде війна, і кількість людей з інвалідністю зростає. Ми зобов’язані зробити інфраструктуру безпечною, доступною і людяною. Позначаємо ті місця, де вже найближчим часом відбудуться реальні зміни. Цей маршрут охоплює ключові об’єкти Рівного — лікарні, адмінбудівлі, соціальні заклади. До маркування долучилися амбасадори проєкту — саме ті, заради кого ми це робимо. Їхній зворотний зв’язок — найцінніше для нас», — наголосив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.
Відтак, на об’єктах майбутнього безбар’єрного маршруту у Рівному з’явилися написи: «Бар’єр, який приберуть», «Тут створюється безбар'єрна зупинка», «Зачекайте, будь ласка, створюється доступний вхід».
«Після травми мені бракувало інформації. Зараз, як амбасадор проєкту, хочу допомагати іншим. Фізична доступність — це перше, що потрібно людині, яка пересувається на кріслі колісному. Людину треба буквально «вивести з чотирьох стін»: зробити доступними під’їзд, маршрут, магазин, лікарню. Лише тоді можна говорити про справжню безбар’єрність. «Рух без бар’єрів» для мене — це про підтримку, рівні можливості, нову якість життя», — поділився амбасадор проєкту, багаторазовий чемпіон світу з танців на візках, інструктор у госпіталі для ветеранів війни Іван Сівак.
Загальна протяжність першої черги маршруту — 4,5 км. Він поєднуватиме ключові об’єкти центральної частини міста: від майдану Незалежності до ЦНАПу, ОДА, міських лікарень. Маршрут пролягатиме вулицями Кавказькою, С.Петлюри, Соборною, А.Міцкевича, В.Чорновола та М.Карнаухова.
Як зазначає начальник відділу планування та урбаністики Управління містобудування та архітектури Рівненської міськради Андрій Шевчук, передбачено облаштування безпечних переходів, доступних входів до установ, оновлених тротуарів і зупинок, а також чіткої візуальної навігації.
На вулиці С.Петлюри вже оновили частину тротуарів, адаптованих до потреб маломобільних груп: людей з інвалідністю, батьків із візочками, людей літнього віку.
Нагадаємо, «Рух без бар’єрів» — флагманський державний проєкт, який реалізується Міністерством розвитку громад та територій за ініціативи першої леді Олени Зеленської. У межах проєкту інклюзивні маршрути створюють у 15 пілотних громадах, зокрема й у Рівному.