Зуби мамонта, які військовий з Рівненщини виявив під час служби біля білоруського кордону, стали частиною електронного Реєстру Музейного фонду України - https://museum.mcsc.gov.ua/.
Команда Здолбунівського краєзнавчого музею оцифрувала знахідку та створила її 3D-модель. Це дає можливість дослідникам, студентам та всім охочим детально ознайомитися з унікальною пам’яткою, яка
пролежала в землі понад 12 тисяч років.
«Ці 3D-моделі будуть використовуються для наукових консультацій, освітніх занять і досліджень. А кожен охочий зможе побачити зуби мамонта у цифровій якості, не виходячи з дому», — зазначає директор музею Олександр Чижевський.
Щоб зробити 3D модель, потрібно близько сотні фото з різних ракурсів та кілька годин роботи. Для точності використовують спеціальні лінійки, а обробка і моделювання займають близько години. Після обробки фотографії завантажуються у програму, яка створює модель, розповідають у команді музею.
«Так виглядає сучасна культурна спадщина: доступна, цифрова, захищена. Реєстр Музейного фонду України, презентований Мінкультури, - це крок до збереження нашої спадщини в умовах війни. Нині в реєстрі вже 16 музеїв Рівненщини, які завантажують туди оцифровані експонати. Наша область – серед перших, що впровадила цю систему. Кожен музей може долучитися та внести свої експонати», - підкреслив заступник голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO)
Олександр Терещенко.
Нагадаємо, тиждень тому військовий Сергій, під час облаштування позицій на півночі Рівненщини, випадково натрапив на рештки мамонта. Захисник передав знахідку через обласне управління у справах ветеранів до музею, де пі сля проведення обліку розпочали процес її цифровізації.