30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Проблема сучасного рабства та порушення прав людини актуальна для більшості країн світу, зокрема і для України. У 2020 році за допомогою до неурядових організацій, що опікуються питаннями протидії торгівлі людьми, звернулося понад 16 тисяч українців. Тенденція останніх років свідчить про те, що серед українців переважно в експлуатацію потрапляють чоловіки. Найбільше потерпають від трудового рабства.
Цьогоріч під час всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми заплановано проведення виставки «Очікування Vs Реальність» та інформування людей про проблему сучасного рабства на сторінках соцмереж під хештегом #ПрацюйБезпечно».
Про це повідомили на засіданні обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми.
«У зв’язку із карантинними обмеженнями, Мінсоцполітики цьогоріч проводить заходи у форматі виставки, що буде представлена у 18 містах України. На експонатах відображено історії постраждалих українців, які в пошуках кращого життя і заробітку приймали, подекуди, пропозиції ненадійних роботодавців і потрапляли в небезпечні ситуації. Така виставка буде організована і в Рівному», - розповіла голова обласної координаційної ради, заступник голови ОДА Людмила Шатковська.
Так, в обласному центрі виставку можна буде побачити з 13 по 19 серпня.
За словами Людмили Шатковської, дуже важливо серед жителів нашої області поширювати інформацію про те, на що потрібно звернути увагу, аби безпечно працевлаштуватися в Україні та за кордоном. Саме таке спрямування має проєкт «Працюй безпечно». Ініціатива дає відповіді на питання, що робити, коли ви, ваші родичі чи знайомі опинилися перед небезпекою потрапляння у трудове рабство чи постраждали від торгівлі людьми.
На Рівненщині з початку цього року троє громадян набули статусу постраждалих від торгівлі людьми. Вони зазнали трудової експлуатації. А за останні 5 років такий статус отримали 18 осіб.
«Постраждалі особи дуже часто не звертаються за допомогою. Тому офіційна статистика не відображає реальну кількість жертв від торгівлі людьми. Загалом, з початку року міжнародна організація з міграції надала допомогу 241 жінці та 601 чоловіку. Форми експлуатації різні: трудова – 97%, сексуальна – 2%, змішана – 1%, а також жебрацтво та завуальована злочинна діяльність. Тому ми повинні якнайбільше говорити про цю проблему на всіх можливих комунікаційних ресурсах», - зазначила голова ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» Лариса Гунько.