З початку пандемії на Рівненщині у 80 разів збільшили кількість кисневих точок, у 4 рази – ліжок для пацієнтів з COVID-19. Нині в області достатньо медиків, які надають допомогу таким хворим, а 98% лікарів застраховані. Про це голова Рівненської ОДА Віталій Коваль розповів в інтерв’ю «Українським Новинам».
«Початок пандемії був схожий на початок війни на Сході України… Як з самого початку наша армія була не готова до такого виклику, так і лікарні не були готові навесні цього року до прийому кисневозалежних пацієнтів, до кінця не розуміли, як протидіяти невидимому ворогу. До прикладу, на початку пандемії у наших лікарнях було 10 кисневих точок. Нині їх маємо у 80 разів більше! І це ще не кінець», - зазначив Віталій Коваль.
За словами голови ОДА, на початку пандемії перед Рівненщиною гостро постало питання: розгорнути мережу лікарень, які прийматимуть хворих. З бюджету області виділили гроші на боротьбу з коронавірусом - 26 мільйонів гривень. За них придбали найнеобхідніше - апарати для штучної вентиляції легенів, кисневі концентратори, засоби захисту, реагенти для ПЛР-тестування.
«Від початку пандемії ми у 4 рази збільшили кількість ліжко-місць. Ми й донині працюємо над збільшенням кількості місць у лікарнях, підведенням до них кисню. Дбаємо про безпеку і захищеність лікарів», - наголосив Віталій Коваль.
Як відзначає керівник області, на сьогодні Рівненщина має достатньо медичних працівників молодшого і середнього складу. Щодня допомогу хворим на COVID-19 надають близько 2,8 тис медиків. Окрім того, створений резерв лікарських кадрів інфекційної терапії.
«За свою роботу лікарі отримують 300% доплати до окладу за лікування коронавірусних пацієнтів. Разом з тим, ми напрацьовуємо дієві механізми для того, щоб медики не боялися своєї роботи. Маю на увазі страхові виплати у разі захворювання на ковід. Наразі біля 98% медиків, які працюють з хворими на коронавірус, застраховані. Найближчим часом доведемо цю цифру до 100%», - відзначив Віталій Коваль.