Створення на Рівненщині безпечного середовища обговорили сьогодні в обласній державній адміністрації. Голова ОДА Віталій Коваль зустрівся з представниками Консультативної місії Євросоюзу з реформування сектору цивільної безпеки України.
«У нас в пріоритеті – безпека життя громадян. Тому ми вживаємо всіх заходів, які спрямовані на позитивний результат. Тісно співпрацюємо з правоохоронними органами, прокуратурою, представниками ДСНС. Уже впроваджуємо в регіоні проєкти «Поліцейський офіцер громади», «Центри безпеки». Працюємо над попередженням ДТП, зокрема, плануємо освітити пішохідні переходи. Для цього визначаємо найбільш аварійні місця, аби обладнати необхідними засобами безпеки», - розповів Віталій Коваль.
За словами заступника начальника ГУНП в Рівненській області Руслана Стрельбіцького, проєкт «Поліцейський офіцер громади» активно впроваджується в регіоні.
На сьогодні уже відібрали 30 поліцейських, які пройшли навчання у Львові. Після закінчення стажування офіцери приїдуть в ОТГ, де не лише працюватимуть, а й житимуть. Головне їхнє завдання – орієнтуватися на потреби місцевого населення, підтримувати постійний контакт з мешканцями, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати правопорушенням.
«Ми провели роз’яснювальну роботу в ОТГ. Сільські голови радо йшли нам на зустріч. Виділили приміщення для офіцерів і забезпечили місця необхідним обладнанням. Приємно й те, що деякі громади знайшли для поліцейських службове житло. Тому прогнозуємо, що через два місяці проєкт функціонуватиме в усіх створених громадах Рівненщини», - зазначив Руслан Стрельбіцький.
Серед переваг регіону у напрямку реформи – і створення Центрів безпеки. Рівненська область – одна із перших, де почали функціонувати такі підрозділи. В одній будівлі Центру знаходяться пожежна частина, екстрена медична допомога та поліцейський пункт. Мета – цілодобове реагування на запит про екстрену допомогу.
«Такий центр функціонує в Білій Криниці, що поблизу Рівного. І він, до речі, єдиний центр безпеки в Західному регіоні. Це підрозділи, які працюють незалежно від державної служби, але координуються нею. Фінансуються такі центри з місцевих бюджетів», - підсумував начальник ГУ ДСНС України в Рівненській області Сергій Крук.
Цікавило представників Консультативної місії ЄС і питання незаконного видобутку бурштину і вирубки лісу. Голова ОДА запевнив, що це теж пріоритетні завдання для нього.
«Уже є напрацювання в цьому напрямку. Парламентарі схвалили у другому читанні законопроєкт №2241. Ним зменшено ставку рентної плати за користування надрами для видобування бурштину з 25% до 10. Крім того, в ОДА постійно на контролі ці питання. Спеціально створені «гарячі лінії», які фіксують дзвінки громадян щодо незаконних вирубок. Також в пріоритеті боротьба з нелегальними АЗС. На сьогодні мобільні групи і далі працюють над їх легалізацією», - додав Віталій Коваль.
Обговорили на зустрічі і питання боротьби з домашнім насильством, гендерних прав та відкритості влади.
«Ми приїхали не з контролюючою місією до вас. Ми, навпаки, хочемо допомогти, передати свій досвід у сфері реформування сектору цивільної оборони. У вас багато напрацювань в цьому напрямку і є позитивні результати, які хочемо донести до керівництва в Києві, аби інші регіони теж могли переймати ваші досягнення», - підсумував керівник департаменту з питань політики, аналізу і координації КМЄС Балаш Ярабіка.