Перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін та координаторка з вакцинації у Рівненській області Олена Гандзюк відповіли на актуальні питання життєдіяльності Рівненщини та протидії COVID-19.
Модерував брифінг директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА Олександр Поліщук.
- На Рівненщині більшість заходів з нагоди державних свят пройшли на відкритому повітрі та з дотриманням правил епідбезпеки, тому їх проведення особливо не вплине на епідситуацію в області. Може спостерігатися зростання захворюваності у зв’язку із тим, що хворі зазвичай мало звертаються за допомогою у святкові та вихідні дні, переважна більшість – з їх закінченням. Разом з тим, простежується тривожна динаміка щодо зростання рівня госпіталізації хворих на COVID-19. Спостерігається різке підвищення рівня зареєстрованих випадків захворювання на коронавірусну інфекцію та збільшення кількості пацієнтів, госпіталізованих до медичних закладів.
- Упродовж вихідних, 21-24 серпня, в області провакциновано 4250 осіб, з них 1630 людей – у центрах масової вакцинації, решту – у пунктах щеплення. Загалом на Рівненщині проведено щеплення більше 182 тис. осіб. В область надійшла достатня кількість вакцини AstraZeneсa.
- У м.Вараш буде змінено локацію центру масової вакцинації населення. Це пов’язано із необхідністю підготовки приміщення Вараського ліцею №3 до нового навчального року. Центр вакцинації перенесено у приміщення Вараської міської публічної бібліотеки, за адресою мкрн. Перемоги, 23.
- Найближчим часом центр вакцинації або пункт щеплення буде відкрито у Рівному в приміщенні ТЦ «Епіцентр». Працівники зазначеного ТЦ також виявили бажання вакцинуватися. До уваги керівників підприємств, установ та організацій, якщо є 20-30 працівників, охочих вакцинуватися від COVID-19, є можливість організації виїзду мобільної бригади для проведення щеплення. Вакцинація – єдиний спосіб захисту здоров’я та подолання пандемії COVID-19.
- Можуть виникати певні труднощі з оформленням сертифікатів вакцинації від COVID-19, оскільки в електронній системі можуть не в повній мірі відображатися введені дані. Водночас, це не означає, що дані вакцинованої особи не внесені в систему МОЗУ. У кожному медичному закладі може працювати різне програмне забезпечення, яке не завжди чітко взаємодіє між собою. Якщо є певні технічні труднощі із неповним відображенням внесеної інформації – сімейний лікар повинен звернутися в службу технічної підтримки. Технічний працівник внесе корективи – інформація у подальшому відображатиметься. Що стосується генерування електронного сертифікату, (у т. числі в застосунку «Дія») - теж можуть виникати проблеми, оскільки база даних перебуває у процесі створення. Це також вирішується службами технічної підтримки. Сімейний лікар повинен видавати як паперову, так і електронну версію документа.
- В області триває підготовка до нового навчального року. До першого класу цьогоріч піде 15 745 учнів, 8 469 з них – з сільської місцевості, решта - з міст. Сформовано 857 перших класів, з них у сільській місцевості 583. Загалом в області 165 919 учнів, 11 000 учнів і слухачів у закладах профтехосвіти, 17 777 студентів вищої освіти, 9 596 студентів в закладах фахової передвищої освіти.
- Для вищих і фахових передвищих навчальних закладів в області було доведено обсяг державного та регіонального замовлення за освітньо-професійним ступенем «Молодший бакалавр», а також «Фаховий молодший бакалавр». Це 2676 місць. За освітнім ступенем «Бакалавр» – 1466 місць. Станом на 25 серпня 2021 року до закладів вищої та фахової передвищої освіти в області різних форм власності зарахована 5431 особа денної форми навчання, з них за освітньо-професійним ступенем «Молодший бакалавр», «Фаховий молодший бакалавр» – 3289 осіб, за освітнім ступенем «Бакалавр» – 2142 особи. За державним та регіональним замовленням на денну форму навчання всього зараховано в цьому році 3827 осіб. За освітньо-професійним ступенем «Молодший бакалавр», «Фаховий молодший бакалавр» – 2526 осіб. За освітнім ступенем «Бакалавр» – 1301. На контрактну форму навчання зараховано 1604 особи. За освітньо-професійним ступенем «Молодший бакалавр», «Фаховий молодший бакалавр» – 763 особи на платну форму навчання, за ступенем «Бакалавр» – 841 особу.
- Траса Н-22 Устилуг-Луцьк-Рівне на фінальній стадії ремонту. Об’єкт має першу категорію класифікації, оскільки складається з чотирьох смуг. Асфальтування дороги завершено, будівельники розпочали наносити розмітку, а також тривають роботи з облаштування системи освітлення для проїзду в темний час доби, монтують тролейбусну лінію. Також відбувається облаштування пішохідних доріжок, тротуарів, побудовано 11 транспортних зупинок, 16 світлофорних доріжок. Орієнтована вартість об’єкту будівництва 450 млн грн. Роботи зроблені в рамках президентського проєкту "Велике будівництво".
- Проведення сільськогосподарських ярмарків залежить від ініціативи органів місцевого самоврядування. Також організація таких ярмарків восени, залежатиме від рівня епіднебезпеки поширення COVID-19 в області.
- Рівненщина – потужний аграрний регіон України. В області майже завершено збір ранніх зернових культур – пшениці, ячменю, жита, вівса, гороху. В усіх категоріях господарств обмолочено 99 % площ, зібрано близько 800 тис. тонн зерна, урожайність - 44 ц/га. Цьогоріч високий урожай озимого ячменю. Окремі господарства збирали понад 90 ц/га. Це – високі показники, за якими Рівненщина є однією з областей-лідерів. Також розпочато збір пізніх зернових культур – гречки, проса; кормових культур – кукурудзи, силосу; картоплі та овочевих культур. Триває підготовка площ до посіву озимого ріпаку урожаю 2022 року, уже засіяно 35 % запланованих площ. Забезпеченість працівниками, спеціалістами, технікою, паливно-мастильними матеріалами – достатня. На темпи збирання урожаю впливає тільки погода.
- ОДА направлено вимогу до ТОВ «ГРУПА КОМПАНІЙ БІГ СІТІ» терміново усунути недоліки, у зв’язку із руйнуванням мосту між селами Луко і Великі Телковичі Вараського району, після проведених робіт із його реконструкції. Міст був відкритий для технічного переїзду, проте ще не зданий в експлуатацію. Останні виплати будуть здійсненні після того, як всі роботи будуть виправлені та закінчені. Підрядник обіцяє владнати ситуацію до кінця вересня.