У кожній громаді Рівненщини має бути створена служба у справах дітей
опубліковано 09 березня 2021 року о 11:30

Після виборів 25 жовтня новостворені громади отримали чимало нових для них повноважень та функцій. Серед них - і поглиблене соціальне забезпечення, яке раніше лягало на плечі районів. До цього списку увійшла і посилена турбота про дітей.

Тому Рівненський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою» спільно із Службою у справах дітей Рівненської ОДА провів інформаційну сесію, яка була присвячена порядку створення та діяльності в громадах служб у справах дітей. 

Про це інформує Рівненський РО. 

Спікером на онлайн-заході виступив начальник Служби у справах дітей Рівненської ОДА Марчук Віктор, який і відповідав на наболілі запитання представників органів місцевого самоврядування територіальних громад Рівненської області. Модерував захід радник Рівненського РО Михайло Шелеп. 

Участь у заході узяли понад 60 учасників. 

Зауважимо, що служба у справах дітей займається наданням правової та інформаційної допомоги населенню, профілактичними заходами для зменшення рівня правопорушень серед неповнолітніх, захистом прав неповнолітніх, виявленням дітей, що опинилися в скрутних життєвих обставинах, контролем за здійсненням профілактичних та виховних заходів в навчальних закладах, а також дотриманням трудового законодавства щодо неповнолітніх, обліком неблагополучних сімей та дітей, що виховуються в них, моніторингом утримання та забезпечення інтересів дітей, що виховуються в дитячих будинках, інтернатах, прийомних сім’ях тощо та взаємодіє з центрами зайнятості для працевлаштування неповнолітніх тощо. Тому важливо, щоб така структура функціонувала в територіальних громадах. 

Віктор Марчук пояснив, що громади не можуть делегувати ці функції районним службам, оскільки минулого року були внесені зміни у профільне законодавство. ОМС мають бути обізнаним про ситуацію з дітьми на власній території. Також потрібно оперативно діяти, якщо є загроза здоров'ю та життю неповнолітніх. У такому випадку місцева влада має відреагувати на ситуацію протягом доби, повідомити прокуратуру та відповідні служби, вилучити дитину у безпечне середовище тощо. Тому він закликав представників громад створювати у місцевих радах служби у справах дітей. 

Обговорення питань під час зустрічі було украй гарячим, адже у учасників інформаційної сесії накопичилося чимало запитань. Приміром, їх цікаво, де узяти зразки документів для створення такої служби, як платити зарплату її представникам тощо. 

Детальніше обговорили: 

  • Законодавчі вимоги щодо створення в громадах служб у справах дітей;
  • Вимоги щодо структури та чисельності служби, порядок їх створення;
  • Повноваження служб у справах дітей, ключовий функціонал;
  • Порядок взаємодії служб у справах дітей ОМС із Службою у справах дітей Рівненської ОДА.

Довідково:

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux