Травень – місяць обізнаності про ментальне здоровʼя, який був започаткований у США ще у 1949 році. Цьогоріч в Україні він проходить під закликом віднайти свої сенси, як внутрішні опори: «Ти як? Сенси поряд».
Українське суспільство вже понад три роки перебуває в умовах підвищеного стресового навантаження через війну та пов’язані з нею кризові обставини. Навіть якщо люди перебувають далеко від місць активних бойових дій, вплив стресу відчувається щодня.
Звертитися за професійною допомогою необхідно, якщо людина відчуває 2 тижні або більше серйозні або тривожні симптоми, а саме:
Своєчасне звернення по допомогу — це відповідальний крок до збереження як психічного, так і фізичного здоров’я.
На Рівненщині психологічну підтримку населенню, окрім лікарів первинної ланки, надають у Центрах Життєстійкості, які діють вже у 31 громаді.
Зокрема, в Олександрійській територіальній громаді розпочався цикл психологічних зустрічей для молоді під назвою «Моя самооцінка». Темою першого заняття стало питання особистісної ідентичності — «Хто я є?». Програма включає бесіди, арттерапію, рольові ігри та рефлексивні методики.
Підлітки навчаються:
• вірити у власні сили;
• приймати свої слабкі сторони без осуду;
• бачити власну унікальність;
• бути доброзичливими до себе.
Також стартував цикл ресурсних зустрічей для жінок «Ментальне відновлення». Перша з них відбулася у селі Кустин та включала створення безпечного простору, практики емоційного розвантаження, підвищення усвідомлення власних ресурсів.
Отримати більше корисної інформації про підтримку ментального здоров’я можна на онлайн-платформі Ти як? за посиланням: howareu.com
Нагадаємо, Всеукраїнська програма "Ти як?" ініційована першою леді Оленою Зеленською.