На сьогодні у Рівненській області проживає понад 50 тисяч вимушено переміщених осіб. Значна частина з них оселилася в місцях тимчасового проживання.
Обласна влада спільно з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, благодійними фондами із залученням міжнародних донорів активно працюють над вирішенням проблем вразливих груп населення. Проте обмін досвідом сприятиме пошуку нових рішень.
Начальниця ГУ Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області Юлія Шигорева та проєктна менеджерка ГО Центр Інтеграції Олена Очеретнюк взяли участь у міжвідомчому заході: «Вразливі групи населення в місцях тимчасового проживання: визначення прогалин у національних соціальних послугах та пошук рішень». Його організували Кластер з питань управління та координації місць компактного проживання ВПО, Кластер із питань захисту та Ініціатива REACH.
«Наше спільне завдання, незважаючи на виклики, полягає у створенні системи соціальних послуг, яка б повністю відповідала потребам різних верств населення, гарантуючи їм захист, підтримку та нові можливості для майбутнього. Результати міжвідомчого заходу ще раз підтверджують важливість роботи у напрямку покращення доступу до послуг для вразливих груп населення та захисту їхніх прав. Рівненщина продовжує об’єднувати зусилля заради створення інклюзивного суспільства», - зазначила Юлія Шигорева.
Також під час заходу йшлося про основні проблеми, з якими зустрічаються літні люди й особи з інвалідністю під час евакуації та проживання у МТП:
- архітектурна та інформаційна бар’єрність;
- обмежений доступ до підтримки в рамках гуманітарного реагування;
- труднощі у доступі до соціальних послуг.
На сьогодні Рівненщина працює над усунення даних проблем та продовжує налагоджувати співпрацю між державними, громадськими й міжнародними інституціями.