Детінізація бізнесу має прямий зв'язок із зростанням бюджетів та дотриманням соціальних гарантій, тому Рівненська ОДА тримає курс на тотальну легалізацію.
Питання детінізації АЗС, пасажирських перевезень, продажу алкоголю та працевлаштування обговорили на нараді під керівництвом голови ОДА Віталія Коваля та за участю представників правоохоронних органів та територіальних служб. На селекторному зв’язку в онлайн студіях були керівники РДА.
«Під час карантину Рівненщина демонструє найменший спад надходжень в Україні. Цей результат, передусім, пов'язаний із нашою роботою у напрямку легалізації. Тому не лише продовжуємо, а посилюємо цей напрямок. Головне завдання – не лише зупинити тіньовий бізнес, а остаточно перевести його у білу площину», - звернувся до присутніх Віталій Коваль.
Поряд із боротьбою з тіньовим бізнесом, на Рівненщині працюють над збереженням іміджу чесних роботодавців.
Так, з метою підтримки підприємців керівництвом країни вжиті надзвичайні заходи для отримання допомоги із часткового безробіття. Вже на сьогодні до центрів зайнятості Рівненщини подали пакети документів майже 5 тисяч підприємців. Це означає, що їхнім 7,5 тисячам працівників компенсують вимушене безробіття на час карантину. Людям виплатять понад 52 млн грн.
«В умовах карантину ми робимо все для того, щоб Рівненська область стала територією рівних можливостей та продовжувала розвиватися. Маємо докласти всіх можливих зусиль, аби вийти із непростих економічних обставин з найменшими втратами. При цьому – підтримувати чесних роботодавців», - наголосив Віталій Коваль.
Голова ОДА доручив активізувати перевірки суб’єктів господарювання, при цьому вони мають стати перехресними – дотримання закону кожна служба має перевіряти у своїй галузі.
Водночас керівники РДА мають посилити комунікацію із місцевим бізнесом, аби про механізм компенсації вимушеного безробіття знав кожен підприємець.