Центр Життєстійкості релокованої Біловодська селищна військова адміністрація відтепер функціонує в новому безбар’єрному приміщенні у Рівному.
Особливість цього Центру – принцип «рівний-рівному»: вся команда складається з переселенців.
«Це перший Центр Життєстійкості, який релокована громада відкрила за межами Києва. А для Рівненщини загалом – 31-й, - розповів очільник Рівненщини Олександр Коваль. - Створили заклад спільними зусиллями. Так, Рівненська ОДА разом з ГО Центр Інтеграції за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України провела ремонт приміщення, а для людей з інвалідністю встановили ліфт».
У Центрі надають як індивідуальні консультації, так і групові заходи – наприклад, соціально-психологічні послуги ВПО, ветеранам, військовослужбовцям, їхнім родинам, тренінги з цифрової грамотності для людей 60+, інтеграційні зустрічі, роботу в полі та події за запитом відвідувачів. Усі послуги є безкоштовними.
На відкриття завітав очільник Луганська обласна державна адміністрація Олексій Харченко.
«Сьогодні Луганщина тимчасово окупована майже на 95%. Але попри щоденні важкі бої наші громади живуть і гуртуються. Водночас наші лікарі, вчителі, соціальні працівники – по всій Україні. Ми розгорнули гуманітарні хаби. І центри, як цей на Рівненщині, доводять, що Луганщина – є, живе і буде. Існують хибні наративи, мовляв, Луганської області уже «не існує». Це неправда. Ми маємо потужну громаду переселенців і продовжимо її підтримувати», – наголосив Олексій Харченко.
Нагадаємо, Центри Життєстійкості - пріоритетний проєкт, що реалізує Міністерство соціальної політики України і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я Ти як? першої леді Олени Зеленської, який у Біловодській ТГ Луганської області втілює ГО Центр Інтеграції.