Чим більше фахівців з ментального здоров'я в громаді, тим ближча відстань до кожної людини, яка охоплена турботою. Про це йшлося під час зустрічі присвяченій розвитку послуг з ментального здоров'я у медичній сфері, яка відбулася у столиці.
Серед учасників: Міністерство охорони здоров'я України, ВООЗ, UNDP Ukraine / ПРООН в Україні Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, інститути громадянського суспільства, представники ОВА тощо. Нашу область представляв перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін
Обговорили спільні цілі, практики, підходи та алгоритми впровадження такої допомоги.
«У територіальних Центрах ментального здоров'я допомагають раніше, ніж проводиться госпіталізація. І це важливо, адже раннє втручання - це запорука подальшого відновлення. У цьому процесі головне не просто лікувати розлад, а допомогти людині повернутися до звичного життя та відчути свою необхідність. Наповнювати свої ресурси важливо, адже стрес під час війни руйнує стійкість і впливає на виживання», - сказав Сергій Подолін.
У підсумку зустрічі була підписана Декларація про співпрацю у сфері розвитку Центрів ментального здоров'я з мобільними мультидисциплінарними командами.
Це означає:
- навчання фахівців;
розвиток міждисциплінарної роботи;
- цифровізація спеціалізованих послуг;
- залучення експертів;
- підтримка професійних спільнот;
- ще більша доступність послуг у громадах.
В області психічним здоров’ям опікуються на первинці в 50-ти закладах охорони здоров’я комунальної форми власності та у 48-ми приватної. Для професійної і кваліфікованої допомоги населенню 2212 медичних працівників.
Також він додав, що на Рівненщині налагоджено роботу мобільних мультидисциплінарних команд психіатричної допомоги в 2 закладах, а саме:
- Вараська багатопрофільна лікарня;
- Центральна міська лікарня Рівного.
Нагадаємо, Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як? – ініціатива першої леді Олена Зеленська.