У Рівненській обласній клінічній лікарні відбулася нарада, присвячена розвитку кардіохірургії в регіоні. Участь у заході взяли Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак, президент Національної академії медичних наук Василь Лазоришинець, представники Асоціації серцево-судинних хірургів України, керівництво області та медична спільнота.
Торік на Рівненщині пролікували майже 55 тисяч пацієнтів із хворобами системи кровообігу. Серед них – понад 14,5 тисяч із ішемічною хворобою серця, 8 тисяч із гіпертонічною хворобою, 1,2 тисячі пацієнтів із інфарктом міокарда.
«Серцево-судинні захворювання залишаються найбільш поширеною причиною смертності в Україні. Повномасштабна війна лише загострила цю проблему. Ми працюємо, щоб забезпечити кожного, хто потребує, доступом до сучасної кардіохірургічної допомоги, у тому числі й на Рівненщині. Наша мета – довше та якісніше життя для українців, і система охорони здоров’я має цьому сприяти», – підкреслив Віктор Ляшко.
Під час наради обговорили розвиток кардіохірургічної допомоги в області, проведення операцій коронарного шунтування та втручань на клапанах серця.
«Кожна така зустріч – це ще один крок до створення на Рівненщині якісної системи охорони здоров’я, що рятує людські життя. Завдяки підтримці держави та міжнародних партнерів, нам вдалося покращити діагностику і лікування серцево-судинних захворювань. І надалі працюватимемо, аби люди отримували допомогу вчасно та безпечно», – зазначив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.
Завдяки співпраці МОЗ, World Bank Ukraine та Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова, область отримала сучасне обладнання для раннього виявлення і лікування серцево-судинних патологій. У Рівненській обласній лікарні вже провели перші на Рівненщині імплантації аортального клапана методом TAVI та втручання за методом Ferrazzi.
На сьогодні у медичних закладах, які мають договори з НСЗУ, кардіохірургічні операції проводяться безоплатно, зокрема коронарне шунтування та втручання на клапанах, а розхідні матеріали для них закуповуються централізовано. Наступного року планується суттєве збільшення обсягів таких закупівель. Під час наради обговорили й можливості вдосконалення цього процесу.
Окремий акцент зустрічі — нова тарифікація, яка має запрацювати у 2026 році. Її концепцію представила голова НСЗУ Наталія Гусак. Замість однакового підходу до оплати для всіх — модель, що враховує складність клінічного випадку, наявність ускладнень і супутніх діагнозів. Це дозволить ефективніше підтримувати ті лікарні, які беруть на себе найскладніші випадки, і забезпечить справедливий розподіл державних ресурсів.