На Рівненщині підсумували минулий спортивний рік та відзначили найкращих спортсменів з інвалідністю. Торік вони отримали 347 нагород різного ґатунку – на міжнародних та національних спортивних змаганнях. Також спортсмени встановили 12 рекордів світу та 13 рекордів України з пауерліфтингу, один рекорд Європи з метання спису.
Відзнаки спортсменам Рівненського регіонального центру «Інваспорт» та обласної ДЮСШ осіб з інвалідністю вручив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Павленко, заступник голови обласної ради Олексій Бучинський, а також керівники профільних структурних підрозділів.
За підсумками виступів на міжнародних та всеукраїнських спортивних змаганнях посвідчення «Майстер спорту України» з пауерліфтингу отримала Дар’ї Рудник. До складу збірних команд України від Рівненської області торік входили 75 спортсменів з інвалідністю, більшість з них були включені до основного складу.
«Справжня міць вимірюється лише фізичними можливостями, а й силою духу, вірою у себе та щоденною працею. Обласна адміністрація спільно із обласною радою, керівниками тергромад, комунальних закладів працюють над покращенням матеріально-технічної бази, інфраструктури та розвитку спорту осіб з інвалідністю. Дякую спортсменам, тренерам та керівникам закладів, що прапори України і Рівненщини гордо майорять на всеукраїнських та міжнародних змаганнях», - звернувся до спортсменів Ігор Павленко.
Нагородження відбулися за 11 номінаціях, серед іншого - кращий спортсмен та тренер Рівненської області, незламні воїни, параолімпійська надія тощо.
Найвизначнішими нагородами звітного року стали: 6 медалей на XVII літніх Паралімпійських іграх в м. Париж (Франція) у змаганнях з дзюдо та пара каное, з них 3 золотих та 3 бронзових нагороди; 1 бронзова нагорода у змаганнях з шахів на ХХ зимових Дефлімпійських іграх в м. Ерзурум (Туреччина).
Юні спортсмени Рівненської області вдало виступали у фінальних змаганнях Всеукраїнської Спартакіади «Повір у себе» серед дітей з інвалідністю, де здобули 56 нагород, з яких 21 золота нагорода.
«Підтримуємо Мінмолодьспорту в тому, що інваспорт стане осередком ветеранського руху. Адаптивний спорт визначений пріоритетним і облдержадміністрація всіляко сприяє впровадженню цієї політики. Велика шана і повага вам за те, що робите на спортивних майданчиках, спортивних залах, віддаючи дуже багато сил. Дякую також всьому тренерському колективу, який щоденно працює задля досягнень», - розповів начальник управління молоді і спорту ОДА Віталій Ліпський.
«Нині у нас з’явилися нові виклики й ми думаємо про реабілітацію наших хлопців через спорт. Наші захисники стають спортсменами та вражають своєю силою духу та незламністю. Весь світ захоплюється нашими героями і ми аплодуємо цим неймовірним людям», - звернулася до присутніх начальниця управління ветеранської політики ОДА Марина Корольова.
Директорка департаменту соціальної політики Рівненської ОДА Роза Слободенюк подякувала спортсменам з інвалідністю та ветеранам за силу духу, які надихають тисячі людей – у тому числі незрячих, у візках, на протезах, х, хто сьогодні з тяжкими пораненнями повертається з фронту.