Свої скарби презентували Здолбунівська, Соснівська, Шпанівська й Олександрійська громади - в межах проєкту «Жива спадщина: від громади до музею». Біля Рівненського обласного краєзнавчого музею подія об’єднала представників територіальних громад, музейників та відвідувачів у спільному прагненні зберегти автентичні традиції краю.
Ініціатива реалізується за підтримки Управління культури і туризму Рівненської ОДА задля популяризації нематеріальної культурної спадщини Рівненщини.
«Громади представляли народні пісні, обряди та гастрономію. Окрім того, на локаціях працювали майстри з традиційних ремесел, які не лише показували свої вироби, а й проводили майстер-класи. Традиція - це не пил на старих речах, а жива пам'ять. Захід «Жива спадщина» - це унікальна можливість доторкнутися до справжньої культури Полісся. Це відчути дух громади і зберегти автентичні традиції Рівненщини», - розповіла начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.
Також вона додала, що серед страв національної кухні були представлені буцики з медом, джур, гречаний кисіль, сходні млинці, страви на мангалі, а також місцевий мед.