Україна готується до найскладнішого опалювального сезону. Підготовку до проходження осінньо-зимового періоду 2022-2023 років обговорили учасники селекторної наради з керівниками областей під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
Попри війну та кризу, спричиненою росією, середній показник готовності до опалювального сезону становить 73%.
Глава Уряду зауважив, що Україна, як і Європа, готується до найскладнішого опалювального сезону. Він нагадав, що у Євросоюзі було узгоджено добровільне зменшення споживання енергоресурсів на 15%.
«Європа реагує на енергетичні виклики, на складність проходження опалювального сезону у зв’язку з війною в Україні та кризою, яку спричиняє російська федерація. Україна має запропонувати свою відповідь на виклики, з якими ми стикнемося протягом осінньо-зимового періоду», — відзначив Денис Шмигаль.
У Міністерстві розвитку громад та територій повідомили, що Україна накопичила 12,6 млрд кубометрів газу та 1,89 млн тонн вугілля. Області також надали комплексні плани оперативного реагування в кризових ситуаціях, що можуть виникнути під час проходження осінньо-зимового періоду.
На сьогодні на рівні держави уже забезпечено запаси деревини (768 тис.м3) і вугілля (1,89 млн тонн) та інших видів палива.
За словами начальника Рівненської ОВА Віталія Коваля, наразі до опалювального сезону на Рівненщині готові 76% теплових мереж та 71% житлових будинків. В області підготовлено 900 тонн вугілля, 11,1 тисяч тонн торфобрикету, 35,3 тисяч кубометрів дров, 2,8 тисяч кубометрів інших видів палива.
За підсумками наради очільник Уряду дав доручення обласним адміністраціям спільно з органами місцевого самоврядування забезпечити створення резервних запасів матеріалів, обладнання та палива.