Безоплатну психологічну допомогу надають у понад 100 закладах первинної медицини Рівненщини. Таку послугу забезпечують сімейні лікарі, педіатри та терапевти для дорослих і дітей. Усі фахівці пройшли спеціальне навчання. Їх налічується майже 300 осіб.
Послуга є абсолютно безоплатною, адже надається у межах Програми медичних гарантій.
Щоб знайти та обрати лікарню чи лікаря, які зможуть надати вам безоплатну допомогу, скористайтеся мапою на сайті НСЗУ, на якій позначені заклади психологічної та психіатричної допомоги: https://cutt.ly/xwu337x2.
У 2025 році послугу з підтримки ментального здоровʼя на первинному рівні повністю інтегровано в пакет “Первинна медична допомога”. Тобто, послуги з охорони ментального здоровʼя тепер доступні в усіх закладах первинної медичної допомоги, які уклали договір із НСЗУ.
Завдяки пакету кожен українець та українка можуть отримати базову психологічну допомогу безоплатно в закладі первинної медичної допомоги. Спочатку сімейний лікар має отримати згоду пацієнта чи пацієнтки на скринінг на психічні розлади. І лише тоді проведе клінічну оцінку фізичного стану здоровʼя та психічного статусу.
Також з 1 січня 2025 року діє новий пакет “Психосоціальна і психіатрична допомога дорослим та дітям, що надається в центрах ментального (психічного) здоровʼя та мобільними мультидисциплінарними командами”.
Окрім того, послугою психолога можна скористатися і в закладах освіти. Так, у закладах освіти Рівненської області працює 1001 фахівець психологічної служби (включаючи 47 психологів у ресурсних центрах з особливими освітніми потребами) що на 14 осіб більше, порівняно з попереднім навчальним роком:
Для представників психологічної служби розроблені та реалізуються 30-ти годинні освітні програми підвищення кваліфікації за тематичними напрямами: «Психосоціальна підтримка та розвиток стресостійкості учасників освітнього процесу», «Психологічна допомога в кризі» тощо. Таким навчанням охоплено 1632 педагогічних працівників.
Нагадаємо, у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? розроблений План заходів на 2024-2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони здоров’я.
Цей План включає в себе збільшення Центрів ментального здоров’я в області, навчання фахівців (лікарі,освітяни, соціальні працівники) політик підтримки психічного здоров'я для всіх мешканців, залучення органів місцевого самоврядування та багато іншого. Це комплексна допомога, яка має надаватися у всіх сферах, починаючи від дитсадка, закінчуючи геріатричними будинками.