• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Колишній полонений з Рівненщини розповів про реалії неволі. В області тривають зустрічі із родинами захисників
опубліковано 28 березня 2025 року о 12:17

Два дні поспіль у приміщенні Рівненської РДА тривали зустрічі з родинами зниклих безвісти, загиблих та військовополонених захисників України.

У діалозі взяли участь: представниця Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин Людмила Кучер, начальниця Управління з питань ветеранської політики ОДА Марина Корольова, представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Рівненській області Олександр Корнійчук, представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Спеціалізованого центру ГУНП з розшуку зниклих безвісти за особливих обставин, ОК «Захід», райдержадміністрації, обласного та міського ТЦК. До зустрічі онлайн долучилися представники Генштабу окремих військових частин та Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Вперше у такому заході взяв участь звільнений з полону захисник, мешканець Рівненського району Артем Курилович. У російській неволі чоловік пробув 9 місяців. Він поділився власним досвідом перебування у ворожому полоні. 

Зокрема, Артем Курилович звернувся до присутніх і наголосив на важливості збереження інформаційної безпеки. Він закликав не публікувати у соцмережах дані про полонених рідних, адже це може нашкодити їм. Також він застеріг не піддаватися на пропозиції псевдо-волонтерів, які за гроші пропонують передати посилки чи сприяти звільненню полонених – такі дії не дають результату і лише вводять людей в оману.

«Ми провели вже 25 таких зустрічей з рідними зниклих. Це різні формати – у громадах, у рамках Координаційного штабу та 3 – з окремими бригадами за запитом родин. Зустрічі будуть продовжуватися. Нині ми ще працюємо у Рівненському районі, наступними будуть Дубенський та Вараський. Люди мають відчувати підтримку від держави, і ми працюємо над цим», – наголосила начальниця Управління з питань ветеранської політики ОДА Марина Корольова.

Рідні військовополонених, загиблих воїнів та ветерани війни мали змогу задати присутнім питання, які їх найбільше турбують, та отримати на них відповіді, зокрема: правова допомога в оформленні документів; прискорення термінів проведення ДНК-експертиз; процедура пошуку та ідентифікації тіл загиблих; юридичні аспекти призначення пенсій по втраті годувальника та надання пільг на житлово-комунальні послуги.

Учасники зустрічі  з родинами зниклих безвісти, загиблих та військовополонених захисників України У приміщенні Рівненської РДА зустріч родин зниклих безвісти, загиблих та військовополонених захисників України із представниками органів державної влади, які займаються ветеранською політикою Учасники діалогу: представниця Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин Людмила Кучер, начальниця Управління з питань ветеранської політики Рівненської облдержадміністрації Марина Корольова, представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Рівненській області Олександр Корнійчук, представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Спеціалізованого центру ГУНП з розшуку зниклих безвісти за особливих обставин, ОК «Захід», райдержадміністрації, обласного та міського ТЦК. У приміщенні Рівненської РДА зустріч родин зниклих безвісти, загиблих та військовополонених захисників України із представниками органів державної влади, які займаються ветеранською політикою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux