В Україні змінився порядок усиновлення: замість райдержадміністрацій цими повноваженнями тепер опікуються громади. Це дозволить зробити процес більш наближеним до місця проживання дитини, що сприятиме оперативнішому реагуванню на її потреби та забезпеченню найкращих інтересів.
Про нововведення у сфері захисту прав дітей йшлося під час наради у Рівненській ОДА.
«Усиновлення - це не просто документ чи рішення. Якщо раніше між дитиною та її можливою новою родиною стояли десятки кілометрів і формальностей, то тепер це все буде на місці. У воєнний час, коли, на жаль, в Україні зростає кількість дітей, які залишилися без батьківського піклування, така близькість дуже важлива», - сказав начальник Служби у справах дітей Рівненської ОДА Віктор Марчук.
Також він додав, що служби у справах дітей у районах вже втратили деякі повноваження – це стосується усиновлення, а надалі і влаштування дітей у будинки сімейного типу. Відтак цим тепер будуть займатися громади.
«До 12 червня має відбутися передача усіх особових справ та інших документів щодо усиновлення дітей з районів у громади. Окрім того, у кожній ТГ мають бути переглянуті штатні одиниці та розроблена місцева програма підтримки. Зазначу, що фахівці служб забезпечать повну координацію, нададуть методичні та консультативні послуги та усю необхідну допомогу», - підсумував начальник служби.
Тепер служби у справах дітей при сільських та селищних радах супроводжують процес усиновлення на всіх етапах. До громад передаються не лише анкети дітей, які можуть бути усиновлені, а також справи кандидатів в усиновлювачі. Тобто родина, яка хоче усиновити дитину, звертається безпосередньо в громаду.
Усе відбуватиметься під контролем Державної служби України у справах дітей. Жодна дитина не буде втрачена, жодна родина не залишиться без відповіді.