У Рівному відбувся форум «Рівненська єдність», присвячений питанням психологічної допомоги ветеранам та їхнім родинам. Також йшлося про розвиток мережі фахівців у цій сфері. Захід об’єднав наукову спільноту, психологів і представників державних установ, які обговорили виклики адаптації захисників до цивільного життя після бойових дій.
Заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько подякував учасникам за їхню готовність підтримувати ветеранів і наголосив: «Наша головна задача – гарантувати доступ ветеранів до якісної психологічної допомоги, адже це допоможе мінімізувати наслідки війни для них. Нам потрібна армія фахових психологів, бо без цього не буде сильної армії та безпечного суспільства».
Заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська висловила вдячність спеціалістам за турботу про ветеранів, родини загиблих і зниклих безвісти захисників.
Начальниця відділу психологічної підтримки Міністерства у справах ветеранів Ольга Еверт детально розповіла про умови контрактування психологів із державою, зазначивши, що договір укладатиметься на рік за наявності профільної освіти, сертифіката про терапевтичний метод роботи та досвіду не менше 2 років.
Під час форуму учасники мали змогу поставити запитання Руслану Приходьку. Однією з важливих тем стало питання мовних труднощів ветеранів після контузій, полону чи важких поранень. Міністерство зобов’язалося розглянути можливість надання логопедичної допомоги тим, хто її потребує.
До слова, скерувати ветерана або члена його сім’ї до психолога можуть сімейний лікар, фахівець із супроводу чи представник Управління з питань ветеранської політики Рівненської ОДА.
Форум також став майданчиком для обміну досвідом між науковцями та практикуючими психологами. Діючі спеціалісти та ті, хто планує працювати з ветеранами або перекваліфіковується у цю сферу, отримали відповіді на всі актуальні питання.