Понад 200 представників бізнесу підключилися онлайн до чергової зустрічі, організованої ОДА. На порядку денному – ситуація щодо енергозабезпечення та бронювання працівників.
«Подібні зустрічі будемо проводити й надалі. Нагадаю, «Діалог влади з бізнесом» - ініціатива Президента. Її мета – почути проблеми підприємців. Деякі будемо вирішувати на місцях, деякі підніматимемо на розгляд Конгресу місцевих та регіональних влад», - зазначив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.
Щодо першого питання, представники профільного департаменту та «Рівнеобленерго» розповіли про можливості закупівлі бізнесом імпортної електроенергії.
«Так, в Україні є два шляхи забезпечення безперервного енергоживлення для бізнесу. Перший – це встановлення альтернативах джерел: сонячних, вітрових електростанцій, когенераційних установок. Для цього є підтримка державних програм. Інший шлях – укладання підприємствами договорів на постачання електроенергії з-за кордону. Імпорт електроенергії в обсязі 60% від споживання дозволить бізнесу і промисловості уникнути обмежень потужності. Також це полегшить балансування енергосистеми», - розповів директор Департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА Володимир Пшеюк.
До обговорення другого питання долучилися працівники ТЦК. Йшлося про зміни у бронюванні з 1 грудня цього року. Так, бронювання відбувається виключно через Дію.
Обов’язковими критеріями для визначення критичності підприємств є: відсутність бюджетної заборгованості, середня зарплата – не менше 20 тис. грн. Крім того, для заброньованих працівників заробітна плата повинна бути також не меншою за 20 тис. грн.
Як розповів заступник голови Рівненської ОДА Олександр Кохан, облдержадміністрація вже почала розглядати документи від підприємств щодо критичності. Разом з тим, галузеві та регіональні критерії Рівненщини перебувають на узгодженні в Міноборони та Мінекономіки.
ОДА має право скасувати статус критично важливого підприємства при невідповідності його критеріям. Для цього відбуватиметься щомісячний моніторинг.