Впродовж багатьох років слово «безбар’єрність» асоціювалося з облаштуванням пандусів чи підйомників. Проте це поняття набагато ширше і стосується кожного. Про це сказав перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін під час брифінгу, присвяченому Національному тижню безбар’єрності.
Також він нагадав, що в області впроваджується флагманський проєкт МОН «Освіта для всіх», у якому йдеться про очне навчання, корекційну, дошкільну та позашкільну освіту, шкільні автобуси, захисні споруди і навчання впродовж життя.
«На Рівненщині навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами організовано в 168 дитсадках та 44 дошкільних підрозділах, у 388 школах та 45 філіях опорних закладів. Окрім того, в області функціонує 29 інклюзивно-ресурсних центрів. Також торік Рівненщина отримала пів тисячі підручників та посібників рельєфно-крапковим шрифтом (шрифт Брайля)», - розповів Сергій Подолін.
Перший заступник голови під час брифінгу зазначив, що нині 97% шкіл Рівненщини працюють очно або в змішаній формі. Нещодавно Уряд знову затвердив розподіл субвенції на будівництво шкільних укриттів. У переліку – три заклади Рівненщини: у Гощі, Острозі та Дубні. Загалом за кошти з державного бюджету у співфінансуванні з громадами цього року будується 7 споруд цивільного захисту.
В охороні здоров'я флагманський проєкт – «Розвиток системи реабілітаційної допомоги». Ключові досягнення проєкту: розвиток реабілітаційної системи, зростання доступності реабілітаційних послуг та залучення міжнародних партнерів.
«Всі лікувальні заклади Рівненщини отримали експертний висновок, що підтверджує доступність будівель і приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. На сьогодні в області 23 заклади охорони здоров’я уклали договір з Національною службою здоров’я України щодо надання реабілітаційної допомоги дорослим та дітям. Тільки за перший квартал такою послугою скористалися майже 3,5 тисячі пацієнтів, а загалом торік – майже 14 тисяч», - сказав Сергій Подолін.
Окрім того, з початку року 253 дитини отримали таку допомогу за пакетом «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя», а впродовж минулого року – 941 дитина.