Сьогодні, 11 лютого, у світі відзначається Міжнародний день жінок та дівчат у науці. Про гендерну статистику та тенденції на Рівненщині розповів перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін
«Уже давно не секрет, що українські жінки-учені давно формують локальний і світовий порядок денний у всіх сферах науки. На Рівненщині спостерігаємо таку ж тенденцію. Наука не має гендеру, тільки характер. За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, 28% науковців у світі – жінки. В Україні – 45%», - сказав Сергій Подолін.
Також він додав, що найбільше жінок працює в Рівненському державному гуманітарному університеті, це майже 68% від усього науково-педагогічного складу. При цьому, вчені звання мають 310 пані.
У Національному університеті водного господарства та природокористування за основним місцем роботи працює 259 науковиць, а також 39 мають зовнішнє сумісництво.
У НА «Острозька академія» жінок та чоловіків майже порівну. Загалом маємо 131 фахівчиню з вченим званням.
У Луганському державному медичному університеті працює 19 кандидаток наук та докторок філософії.
Стосовно дівчат, які займаються наукою. На Рівненщині за 5 років учасниками ІІІ-го етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України стали 308 старшокласників, із них 179 дівчат.
За цей час перемогу на всеукраїнському етапі вибороли 166 учасників, з них – 82 дівчат, що становить половину від загальної кількості. З юними науковцями та науковицями Рівненської МАН щороку працюють більше 100 викладачів, з них 60 – жінки.