На Рівненщині продовжують напрацьовувати алгоритми доставки ліків у села. З цією метою в.о. голови ОДА Сергій Подолін провів нараду з керівниками районів, громад та профільними департаментами та установами.
«Плануємо забезпечити ліками всі 1017 сіл Рівненщини. Розглянули декілька варіантів щодо доставки медпрепаратів – створення аптечних пунктів у ФАПах та приміщеннях за новими умовами ліцензування, пересувних аптек та удосконалення діючої програми Укрпошти, - зазначив Сергій Подолін. - Продовжуємо напрацьовувати логістичні маршрути доставки медикаментів так, аби дотримуватися умов транспортування та зберігання. Маємо бути консолідованими: ОДА, райони, громади, медики, Укрпошта та бізнес».
Він додав, що нині питання забезпечення ліками актуальне для багатьох сільських громад. Через економічну недоцільність і брак провізорів більшість сільських аптек зачинилися, тож люди змушені їздити в інші населені пункти. А з початком війни ситуація ускладнилася.
Керівник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області Сергій Лебедь нагадав, що Уряд вже вніс зміни до низки нормативних документів задля вдосконалення аптечної мережі: спрощено ліцензійні умови на відкриття таких пунктів, а також надано дозвіл продавати і доставляти ліки поштовим операторам.
У свою чергу представники регіональної дирекції Укрпошти зазначили, що готові залучати до такої співпраці 96 пересувних відділень. Це авто, в яких перевозяться пенсії, листи та посилки.
Нагадаємо, питання щодо забезпечення ліками віддалених населених пунктів України стало предметом обговорення під час останнього засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, яке проходило за участю Президента України Володимира Зеленського.